MUDr. Jozef Španka

On-line gynekologická poradňa

slúži na konzultáciu otázok týkajúcich sa intímneho zdravia žien. Má len odporúčací charakter, vhľadom na to, že nie je možné dôkladne vyšetriť prípadné zdravotné ťažkosti, ktoré je potrebné riešiť návštevou odbornej ambulancie.

Vaše otázky budú zodpovedané do 24 hodín a denný limit je 30 otázok.

MUDr. Jozef Španka
gynekológ a pôrodník s 35-ročnými skúsenosťami www.ingyn.sk

23. júla 2024
Dobrý deň, mám 44 r., ale už mi začínaju „prechodové“ príznaky a jedným z nich je aj suchšia pošva a s tým spojený diskomfort, na dop.lekára som užívala ialuna čapiky a pomohlo, cítim sa naozaj ovela lepšie, len v letáčiku sa píše, že sa nemaju užívat dlhodobo,použila som zatial 1 krabičku, 10 ks. Naozaj sa nemožu dlhodobejšie? alebo v nejakej schéme napr. 1 za týžden?

Ialuna ok ale nie dlhodobo…..ak su kultivacie negatívne/ može byt chron. zapal je spojený so suchostou/ dop. zvažit podávanie lokalne Ovestin kremu najskor 3 mes á 4 dni potom sa može vyčkat a nič alebo dávat á 7 dní….. zaleží aj od prípadnej možnej celkovej HRT liečby…

23. júla 2024
Dobrý deň prajem na poslednej kontrole som bola v 32tt teraz by sim mala ísť až v 36tt.Chcela by som sa spýtať bábätko bolo mensie je hodnota 1580g v 31+3tt v poriadku?Ďakujem Prajem pekný deň

mali by ste v 34 týž  …32 týž= cca 1700g, zaleží však aj od vašej konštitucie

22. júla 2024
Dobry den, chcela by som poradit overene probiotika na opakovane vaginalne zapaly, gynimum intim vag capiky mi sposobovali palenie. Dakujem za radu

probiotiká su na prevenciu nie na liečbu preto Vas to páli! ak to ide do zápaloveho terénu… všetko čo je na trhu probiotikami je overene a preverene ŠUKL

22. júla 2024
Dobry den, chcem sa spytat, ci ockovanie proti hpv zaberie aj v 33 rokoch, resp mala som hpv dva roky do zadu, po roku bolo negat teraz opat pozit, mam celkovo stres a oslabenu imunitu, je nieco, ako dopomoct aby som bola opat negat? Dakujem

nikdy nieje neskoro hoci ideal je očkovat 14 ročné panny….  na eliminaciu HPV  pomaha, celkovo Indonal na 3 mes. obaja partneri , lokalne na krčok Papilocare alebo Deflagyn ….volnopredajný „slabší“  I side HPV….

indonal.sk

22. júla 2024
Dobrý deň pán doktor menštruacia mi mešká pomaly 20 dni a mám bolesti strašne v prsiach bolia ma aj bradavky a mám bolesti v podbrušku môže sa stať že som tehotná ? Keď s priateľom sa snažíme o babatko

odpoved vám dá tehotenský test z ranneho moču

22. júla 2024
Dobrý deň. Pán doktor som 8+4 a ďalšia (6+6 bolo srdiečko aj plod potvrdený) kontrola 5.8.2024 viete mi povedať keby nastalo MA tak prišlo by sa na to skôr ako ďalšou kontrolou? Velmi sa toho bojím niako aj príznaky ustali mám za sebou tri biochemické tak mám strach ?‍♀️. Ďakujem ?

riziko missed ab vyrazne klesá po 12 týždni

22. júla 2024
Dobrý deň mala som pohl styk po vyše tri a pol roku a mala som pocit že partner mal problém vniknúť do mňa, no proste nebolo to ono, nie som žiadny začiatočník mám už po 40ke len sa chcem opýtať keďže tá absencia či môžem byt tam dole užšia?

ano ale to sa znovu napraví, zatial používajte hojne lubrikačný gel…

22. júla 2024
Dobrý deň pán doktor, boli sme na zábave a trosku som to prehnala s pitím. Kamaráti si zo mna vystrelili a naviedli ma k tomu aby som si dala uz raz použitý tampon co bol na verejnom wcku. Tampon bol od krvi no neviem ako dlho tam bol ci dlhšie alebo krátku dobu. Tampon som si asi po hodine vybrala. Spomenula som si na to rano az po vytriezveni co sa vlastne stalo. Chcela by som sa spýtať čítam si vašu poradňu pravidelne a jedna pani tu dávnejšie písala za prenos HIV krvou. Myslite ze by som sa takto mohla nakaziť ak by ten tampon mala nejaká žena co by bola HIV pozitívna ? Je tam nejaka šanca sa takto nakaziť ? Ďakujem pekne

nie nemyslím…..neviem či som toto mal vobec publikovat…. hruza!!!! kamaráti???

22. júla 2024
Dobry den,ma taky problem uz dlhsie.ked sa postavim tak niekedy ma vie pichnut silno v podbrušku ze musim ostať skrcena dokým to neprejde je to ako keby na vajecnikoch.vysetrenia ok . Cim myslíte ze to môže byť?

bez vyšetrenia netuším…

22. júla 2024
Dobrý deň pán doktor, snazime sa o bábo uz dlhsie.posledne roky naberám na vahe . Obvidny mi nechce spraviť rocnu kontrolu,ze az na konci roka.chcem si dat vysetrit štítnu žľazu. Chcem sa spýtať ci mi toto vyšetrenie moze spraviť aj gynekológ kedze zatial sa nam nedarí?moze to byt spôsobené aj so štítnou žľazou ak nefunguje ako ma? . Este v strede cyklu mávam vždy spinenie. kontrolu mam az v septembri,mozem sa objednať aj skor ked sa nam nedarí a spravit si krvný obraz hormonov? Dakujem

rieste komplexne v CAR a nestrácajte čas na obvode… ani ja to nerobím

Stránka 1112 z 4684 « 1107 1108 1109 1110 1111 1112 1113 1114 1115 1116 1117 »

Aj Vy máte otázku?

Ak Vás tiež zaujíma čokoľvek k danej problematike, neváhajte a napíšte nám svoju otázku. Obratom na ňu odpovie odborný lekár.

Opýtajte sa lekára