MUDr. Jozef Španka

On-line gynekologická poradňa

slúži na konzultáciu otázok týkajúcich sa intímneho zdravia žien. Má len odporúčací charakter, vhľadom na to, že nie je možné dôkladne vyšetriť prípadné zdravotné ťažkosti, ktoré je potrebné riešiť návštevou odbornej ambulancie.

Vaše otázky budú zodpovedané do 24 hodín a denný limit je 20 otázok.

MUDr. Jozef Španka
gynekológ a pôrodník s 30-ročnými skúsenosťami www.ingyn.sk

22. septembra 2019
Pan doktor, mam 48 rokov a menzes ešte skoro pravidelny, odchylka niekoľko dni. V marci tohto roku som bola na preventivke, kde mi vo vytere zistili gardnellu vaginalis a e coli. Nemala som žiadne problemy, palenie, svrbenie.Mesiac pretým som brala Dalacin kvoli periodontitide.Kontorlny vyter bol v poriadku. Od preliečenie mam niekedy v druhej polovici cyklu niekoľko dni pred menzesom slabe špinenie. Chcem sa opytať, či može tato bakteria sposobovať špinenie? Lekar povedal, že sa zvykne vraciať.Mam aj oslabenu imunitu, znižene NK bunky.ďakujem za odpoveď.

nie spinenenie nerobí……dop však dlhdobo Gynimun intim protect 1 vag tbl raz za týžden….min 10 týždnov ako prevencia

22. septembra 2019
Dobrý deň, môže to, že ma priateľ nevedomky poškriabal dnuka v pošve a pomerne dosť spôsobiť meškanie menštruácie?

toto sem nepatrí…    nie nema vplyv na menzes…

22. septembra 2019
Pán doktor, ďakujem za odpoveď. Ten Dienogest je HAK?Moj lekar mi povedal, že keby to neprestavalo skusime Proveru.. Keby som ju začala uživať neodiali sa mi potom menopauza? A mohla by mi pomocť pri mojich problemoch? Ďakujem a peknu nedeľu Vam prajem.

dienogest je gestagen, kt. je obsiahnutý aj v HATK aj v HRT, je pren typické regres sliznice maternice a dobrý efekt na plet a vlasy……zmiernuej príznaky klimaxu ale spolu s estrogénom v správnom zložení a dávke…    dik:)

22. septembra 2019
Pán doktor mám 48 rokov som v klimaxe užívam HRT E2mg,2.tyzden no som stále nejaká rozrušená až nervózna, najhoršie sú rána.Moj gynekológ mi to aj potvrdil,že rána sú najhoršie a k večeru sa to zlepšuje.No môj problém je v Tom,že pracujem práve od 6-tej rána . Priznám sa že som momentálne na PN,no neviem dokedy mi to budú tolerovať,nielen nadriadeny,skôr kolektív.. Nechápu to,veď v podstate nie som chora a na PN som nebola 25 rokov. Viete mi poradiť ako sa čím skôr z tejto situácie „dostať“ a „fungovať“ ako predtým….??? Ďakujem.

riadne berte dalej….užívajte večer cca 21,00 …..

22. septembra 2019
Pán doktor, chcela by som sa Vás spýtať,ak žena užíva HRT ,ktorá jej „nesadla“,aké sú dôsledky?Môže sa jej stav ešte viac zhoršovať,resp.ak je dávka estrogenu nízka (1mg) ,kedy sa môže zvýšiť a kedy to žena pocíti? Pýtam sa preto lebo užívam 1 mesiac (2mg),malé zlepšenie,no či by nebolo treba zmeniť,či ešte čakať? Ďakujem.

dosledky su také, že stav nieje dokonale kompenzovaný….ale vždy lepšie ako nebrat nič ak je klmax plne rozvinutý so všetkými nepríjemnými ťažkostami…..dávka 2mg je to čo vyproduku zdrave vaječníky za 1 den……u časti žien však postačuje 1mg a u dalšej nieje nutná žiadna liečba…

22. septembra 2019
Ak bude teda test znovu negativny, tak mozem tehotenstvo uplne vylucit? Pobolieva ma podbrusko ale som aj nachladena.

vylučujem už teraz na 99%

22. septembra 2019
Prosím Vás je pravda že na začiatku užívania Hatk sa celkom ešte necítim tak ako by som chcela, gynekológ mi vysvetlil že zlepšenie príde po mesiaci???Čo vy na to,ďakujem.

suhlas…..ak by bola neprávne zvolená pre Vas po 3. mes zmena na niečo uplne iné..

22. septembra 2019
Dobry den, beriem Yaz a v prestavke sa nedostavilo ziadne krvacanie. Dnes uz mam 1 tabl z noveho blistra a nic. je to problem?

nie, riadne berte dale ..dobrat 4 biele potom na ružove..menzes – nemenzes…

22. septembra 2019
Mala som pan doktor riadne menstruaciu po pohl. styku 10.8. a aj teraz 9.9. mi prisla, trvala riadne 5dni ako obvykle. Test som si robila niekedy 16.8. a bol negativny. Skusit teda este raz test?

bude zrejme znovu negat…

22. septembra 2019
Dobrý deň, môže sa stat že po uziti tabletky po nenastane vôbec ovulacia a tým pádom nepride v ten mesiac menštruácia? Alebo bude aspoň dlho meskat ..?

tbl po blokuje hlavne uhniezdenie vajíčka… podla užitia fazy cyklu ma vplvy aj na ovuláciu..iným slovom rozhodí cyklus

Stránka 1 z 339 1 2 3 4 5 6 »

Aj Vy máte otázku?

Ak Vás tiež zaujíma čokoľvek k danej problematike, neváhajte a napíšte nám svoju otázku. Obratom na ňu odpovie odborný lekár.

Opýtajte sa lekára