27. júla 2023
Dobry den, pan doktor. Prepacte, ak je to blba otazka… ale je to pravda, ze okrem AMH sa da zistit dobra ovarialna rezerva aj na zaklade sona vajecnikov (pri klasickej prehliadke).. ze to tam gynekolog vidi, resp.aj hodnoty FSH nepriamo poukazuju na to, ze zena ma stale dost vajicok, aj ked ma nieco po 35. Dakujem pekne za odpoved. Pekny den!
AMH je priamy dokaz, sono je len pomocne vyšetrenie tiež stupajuce FSH/ „čim vyššie tým horšie“/… plati nepisana zasada vek nad 35 + AMH pod 2,5= nestracat čas a konzultovat CAR
27. júla 2023
Dobrý deň v 18tt tehotenstva som mala Gardnerellu = priecil má lekar macmiror ( odvtedy Gardnerellu nemam) a beriem Gynoflor probiotikum ob deň. Môj aotazka znie:Ak beriem probiotikum a opäť by sa vyskytla napr Gardnerella alebo aj niečo horšie tak ster by to ukázal v kultivacii alebo to tie probiotiká prebiju a neukáže sa v kultivacii nič ? Vďaka !
ukazalo by sa …dop. ak ide o Gardnerellu používat Lactofeel v preventívnej schéme…da sa j v liečebnej miesto Entizolu
27. júla 2023
Dobry den, gynekolog mi zistil nejake mensie polypy, ale povedal, ze tie netreba riesit nejak. Je to naozaj pravda? Nemala by tam byt kontrola skor ako po roku? Dakujem velmi pekne
polyp krčka?….dal by som skor…6 mes.?
27. júla 2023
Dobry den, bola som dnes na kontrole (38+2). Som na 1 cm otvorena, kontrakcie mi monitor neukazoval (nemam ziadne zdravotne problemy). Lekar mi chcel vyvolat porod. Myslite,ze to je potreba? Povedala som, ze nech este pockame. Dakujem za odpoved
vyvolávanie ev programovaný porod ak je všetko ok je legalne 39+1
27. júla 2023
Dobrý deň pán doktor som v 25tt tehotna a ráno si si robila kasu z vlociek ( klasické vločky z lidla ) , mlieko , banán, hrozienka a prevariť s mliekom. Na vložkách bolo že do 21.7.2023 ( dnes je ale 27.7.2023) tz 6 dni “po” spotrebe . Môže sa stat niečo bábätku alebo mne ? Prosím o odpoved či je to v poriadku alebo nie.
27. júla 2023
Dobrý deň pán doktor ja sa vás chcem spítať že či by ste mi vedel poradiť aj na toto že či sa dá vybrať myom a vtom pichnúť embrijka nakoľko mi to sľúbili v CAR. Že či to nebude nejaký problém alebo tak nakoľko na maternica bude mať radu v tom pichnúť aj embrijka lekár povedal že dá sa to že aby ma toľko neuspavali že to takto naraz spravia ale ja neviem prosím poraďte mi a veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
neviem o tom ,že by sa to robilo na jeden krat… technicky sa to urobit dá..
27. júla 2023
Dobrý deň pán doktor, písala som vám dnes ohľadom toho či môžem za nejakých nižšie uvedených možnosti otehotnieť. K pohlavnému styku nedošlo. Partner len vyvrcholil na môj hrudník, keď sme to utierali možno niečo málo mi ostalo na ruke, po nejakom čase som si umyla ruky mydlom a vodou.
nie ste tehotná…..na hrudník? na prsia nie?
27. júla 2023
Pan doktor, velmi ste ma povzbudil ohladom tej adnexectomie, ze je moznost vyckat tri mesuace a potom urobit sono .Ja som ta 52 rocna, multilokularna cysta na lavom vajecniku. Bolesti nemam. Ale vo februari som mala menzes, potom po styroch mesiacoch som dostala silne krvacanie, bol mi podany metylergometrin a o tyzden mi moj gynekolog podak agolutin, lebo sliznicu som mala 7 mm. Dostala som menzes ,ale je uz 11 den a stale mam krvavy vytok az spinenie. Ako to zastavit?Som s toho nervozna. Vopred velmi pekne dakujem.
Norethisteron na 10 dní….. po 3 mes kontrola ak sa stav nezmení tak operácia či už laparoskopicky, alebo do uvahy pripadá aj hysterektomia s adnexektomiou
26. júla 2023
Pán doktor chcem sa spýtať, môžem v jeden deň absolvovať očkovanie na tetan a vyvolávacku ? Ráno idem k dr, nakoľko mi mešká ms a poobede mám ísť na tetanz nebude to problém ? Ďakujem
nemal by byt žiaden problém
26. júla 2023
Krásny deň pán doktor, užívam dlhodobo duphaston už skoro rok, posledné tri mesiace sa mi menštruácia skrátila dva dni špinenie 3 riadne krvácanie, tento mesiac mi prišlo len veľmi veľmi slabé špinenie, ktoré trvalo týždeň, málinko na intímke skôr po utreti papierom bolo vidno. Test som si robila bol negatívny, je to v poriadku alebo je dôvod na obavy, že neprišla riadna ms. Ďakujem vopred 🙂
v poriadku ale efekt liečby duphastonom by sa mal prejavit za 4-6 mes. liečby vysadzujeme a sledujeme čo a ako ev by sa mohla zmenit aj filozofia liečby…….. nepíšete nič o sebe takže neviem sa vyjadrit bližšie
Aj Vy máte otázku?
Ak Vás tiež zaujíma čokoľvek k danej problematike, neváhajte a napíšte nám svoju otázku. Obratom na ňu odpovie odborný lekár.
Opýtajte sa lekára