26. decembra 2022
Dobrý deň, prvý krát užívam antikoncepciu, no nezačala som ju užívať v prvý deň menzesu ale v strede cyklu. Moja menštruácia skončila 30.11 a s tabletkami som začala 9.12 prvých sedem dní sme mali prerušovanú súlož, po 7mich dňoch už nie. Bola som chránená aj keď som začala s HAK v strede cyklu? Užívam HAK KarHleight
nie nebola…. hatk pri uplnom začiatku treba začat užívat 1. den cyklu teda 1. den menzes… ak začnete 2-5.DC. treba sa chránit ešte 5 dní aj inak…začat užívat v strede cyklu je nezmysel- uplne si naburate roznehnutý cyklus a spolahlivo chránená nie ste…
26. decembra 2022
Dobrý večer, poslednú menštruáciu som mala 2 novembra, no čakám ešte do januára či sa menzes nedostaví, tento istý problém som mala v júni tohto roku kde mi tak isto jeden mesiac vynechal, len tento krát ma pár dni bolia dost kríze i keď je to znesiteľné plus bolesť bruska aj prsníkov, tak neviem či vyčkať či ísť ku gynekologicke, tehotná nie som, vek 39. Ďakujem.
dal by som „vyvolavačku“ nex povolí tenzia hned zajtra….aj sono
26. decembra 2022
Dobrý deň,chcela by som poprosiť o radu. Mala som pred viac ako týždňom kvasinkovu infekciu.Liecila som s canestenom combi…včera som začínala opäť cítiť charakteristické svrbenie aj s výtokom,a teda ráno som mala vagínu červenú a zdurenu opäť ako pri kvasinkovej infekcií..čo ma ale trápi viac že na jednom pysku s vnútornej strany je akoby zapálená vyrážka s krvavým vrskom ,ktorá po natreti masťou canesten stipe..inde vyrážky nie sú prítomné len táto jedna…chcem sa spýtať či to môže byť dôsledok kvasinkovej infekcie? Prípadne reakcia na masť ? A teda v druhom rade či mám opakovať liečbu canestenom alebo zvoliť iný prípravok.K lekárovi sa samozrejme chystám len bohužiaľ ordinuje až po novom roku..ďakujem za odpoved
skor ide o nedoliečenu infekciu pri kratkej liečbe… pokračujte Canesten creme 2x denne aspon 7 dní a vaginalne tabl. Canesten 100mg tiež aspon 7 dní….
26. decembra 2022
Zdravím, menštruácia mi mešká cca 2 mesiace,, párkrát sa mi to stalo (stresové obdobia) ,, bola som chorá+ skúšky na vš ale mám priateľa,, no robila som si test pred mesiacom a negativ (boli to tak 3tyždne od styku+ vyvrcholenie mimo mňa) mala a stale mam stres že môžem byť tehotná, posledne dni mam zväčšené prsia ako pred ms ale inak žiadne iné príznaky ani nič,,, myslite že môže. Byť tehotná alebo nejaký anovulačný cyklus?
podla toho opisu tehotná nie ste…“vyvolávačka “ by bola vhodná…
26. decembra 2022
Dobry den, uzivala som mesiac Progestanelle 200, a menstruacia neprisla. Tehotensky test je pozitivny. Lekar mi odporucil tabletky dobrat. Uzivala som ich od 17dna cyklu po dobu 10 noci. Mozem teda dalej uzivat tabletky ked mi 3 dni meska menstrucia a test je pozitivny? Alebo treba nejaky cas pockat? Dakujem
ano kontinuálne pokračujte…..možu sa brat až do 12-14.týždna ak je dovod
26. decembra 2022
Este sa spytat ak som mala nechraneny pohlavný styk 25 mozem byt spokojná ze nie som tehotná ak som užila az na osmi den tabletku lebo uz stresujem co ako dakujem
26. decembra 2022
Dobrý deň prajem pán doktor. Mam dcérky vo veku 10 a 12 rokov. Obe majú odchýlky v cykle. 10ročná menštruuje od mája 2022 a na 17ty deň v tomto mesiaci som si všimla krvavé nohavičky, no cyklus sa nedostavil. Môže to byť ovuláciou? 12ročná menštruuje od júla 2022, zopár cyklov prebehlo v poriadku, ale momentálne u nej cyklus absentuje a mešká takmer 2 mesiace. Je to prosím potrebné nejako riešiť? Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
nie- nič stým- to je v norme…. zrejme ide stale o monfazicke cykly ktore možu byt 1-2 roky… nepravidelné, problém by bolo len silne krvácanie ev časté silné krvácanie
26. decembra 2022
mozem otehotnieť ak som tabletku zobrala na osmi den a som nepockala na ďalší cyklus alebo aka tam je pravdepodobnosť otehotnenia..doktor mi neskor predpísal
8 dnova pauza pri hatk je ešte pripustná
26. decembra 2022
Dobrý deň, v piatok som bola na kyretáži pretože som dva dni predtým zakrvácala a vapadol do mna kus placenty,ktory tam zostal prichyteny.Na sone zistili, že je tam ešte jeden kus, tak som bola objednaná na kyretáž. Po zákroku mi doktorka hovorila, že by som už nemala krvácať, že môžem špiniť dva týždne..no ale teda krvácam, tečie mi jasná červená krv, včera ma aj bolelo brucho-mierne. Volala som na gynekologickú pohotovosť, ale povedali mi, že sa mám sledovať a prísť keď sa to zhorší. Zhoršiť sa to nezhoršilo, no krvácanie neprestalo. Je krvácanie takto krátko po zákroku ešte v poriadku? Kedy to riešiť, prípadne čo už v poriadku nie je? Ďakujem pekne za odpoveď
nieje to v poriadku- čerstva krv nie!
26. decembra 2022
Odpovedám na túto otázku :Dobrý deň počas brania HAK som mala mierne spinenie taká hnedá tmavo červená tekutina ako keby menzes ale. Nebol to bolelo aj podbrusko pritom .HAK som dobrala v pondelok a už 3dni ma bolí podbrusko nevracala som . hnačka nebola, HAK berien pravidelne . Priateľ do mňa sa netoto a styk som mala 12.11.2022 a posledný menzes 25.11.2022. neviem teraz či mám počkať kým ho dostanem alebo brat HAK po 7dnoch ako mám . Môžem byť tehotná? Alebo je to normálne? Môže sa to diať? Beriem HAK cca 4r a ešte som stým skúsenosť nemala .ďakujem .** Beriem HAK SIDRETELLAČakám stále že to príde lebo cítim také vnútri že už by to mohlo byť aj setko ale stále nič . Podbrusko ma bolí riadne. Takže mam normálne začať brať HAK podľa návodu . A ak sa mi znovu objaví také isté ako predtým počas brania HAK mám ju prestať brať alebo normálne pokračovať. Ďakujem
riadne berte dla navodu menzes-nemenze, spotting- nespotting..je to nízka dávka 0,02mg EE na den možno preto sa to deje…
Aj Vy máte otázku?
Ak Vás tiež zaujíma čokoľvek k danej problematike, neváhajte a napíšte nám svoju otázku. Obratom na ňu odpovie odborný lekár.
Opýtajte sa lekára