MUDr. Jozef Španka

On-line gynekologická poradňa

slúži na konzultáciu otázok týkajúcich sa intímneho zdravia žien. Má len odporúčací charakter, vhľadom na to, že nie je možné dôkladne vyšetriť prípadné zdravotné ťažkosti, ktoré je potrebné riešiť návštevou odbornej ambulancie.

Vaše otázky budú zodpovedané do 24 hodín a denný limit je 30 otázok.

MUDr. Jozef Španka
gynekológ a pôrodník s 35-ročnými skúsenosťami www.ingyn.sk

26. januára 2025
Dobry den pan doktor, kolko dni trva cca zahojenie gen. herpesu (recidiva)? Pytam sa kvoli tomu, ze ako odlisit od nejakeho podrazdenia, zaparenia, mykozy?

recidívy byvaju už slabšie ev ovela slabšie ako primoinfekcia HSV2 zaleži od imunity a možu byt aj na iných miestach…zahojenie= uplne vymiznutie/ vysušenie/ kožných pluzgierikov…. vyčkal by som min. 14 dní…. sex.kontakt kým su prejavy infekcie nemajte!!! vadí aj kontakt genitalu nemusí ist o vaginalny styk

26. januára 2025
Otazka k tej supajucej kozi 🙂 myslim to tak, ci to treba este nejako preliecit canestenom alebo niecim, ked to same po par dnoch ustupilo a zotala len ta supajuca sa koza. Moze sa mykoza sama vyhojit, pripadne ake to moze mat nasledky, ked sa nelieci a takto sama zmizne?

treba ju premastit možete kalciovu mast Calcium panthotenicum alebo Bepanthen…bez nasledkov….

26. januára 2025
Dobry den, je bezpecne ist na farbenie vlasov, melir v 3. Trimestri? (36tt) mysim co sa tyka chemie a pod. Ci to nie je nebezpecne pre plod

bez obav…..rieši sa len I. trimester a farby s amoniakom- tie sa už myslím nevyrabaju – spytajte sa kaderničky:)

26. januára 2025
Dobry den mam v trhotenstve nizky tlak 90/60 vacsinou na kazdej poradni, je to v norme alebo s tym treba nieco robit? Pomoze eventualne kava? Dakujem. Som 33 tt.

kava t,č už nie kofein vadí stimuluje maternicu….ak sa citite dobre nič stým -inak rano sa najest., a strava bohata na bielkoviny, sledovat pitný režim…..kava inak tlak krvi nejako vyrazne nezvyšuje to je skor mytus, posobí psychostimulačne čo navodzuje pocit“ zvyšenia“ tlaku…..resp. zvyši ho len nakratko po dopití šalky najma čiste presso…. ale inak cca o 6 Torrov

26. januára 2025
Dobrý deň, prečo mi po vysadení progestanelle prišla menštruácia až o 7 dní, keď by mala prísť do 2-3 dní?

to by som vobec neriešil….je to v norme

26. januára 2025
Dobrý deň, včera pohl.styk s manželom, následne celú noc behanie na wc a nutkanie na močenie. Bez rezania či pálenia, ale to nutkanie je nepríjemné. Pred pol rokom hysterektomia. Môže to nejako súvisieť? Čo s tým nutkanim na močenie keď zo mňa nevyjde ani kvapka? Je to následok pohl.styku? Predtým nijaký problém s mocovým mechurom.

s hysterektomiou určite nie….. su to inak priznaky uroinfektu, ale tie nepridu okamžite po styku ale aspon 12-24 hodín…dal by som naslepo aspon Urinal akut a uvidíte čo a ako..

25. januára 2025
Dobrý deň pán doktor…. Kvôli vysokému tlaku mi bude najbližšie dni vyvolaný pôrod s tabl každé 2hod… max 8 tabl potom pauza 24hod a ak nezaberie tak iná metóda. Bude to v ?? …. Chcem sa spýtať ako na tie tabl reaguje bábätko? Je to pre bábätko veľký stress ? Som 39+5Ďakujem vám

je to bezpečné pre plod- bez obáv

25. januára 2025
Odpovedam:vysledky histologie:endometrium proliferacneho charakteru bez atypiu a bez hyperplazieZachytene utrzky prilahleho myometriaMikrofragmenty nenapadnej cervikalnej slizniceDakujem

ano to je negat… zvažit pri krvácaní IUS Mirena/ levosert/

25. januára 2025
dobrý deň písala som vám tu ohľadom pcos ci môžem brat to ovosicare písali ste ze ano ale ze to nieje na dlhodobu liečbu, a keby to beriem 3 mesiace ako je písané a dám si pauzu ja neviem 2 mesiace a znova by som to brala 3 mesiace nevadilo by to keby to takto beriem dlhodobo aj s prestávkami? kolko by mala trvať ta prestávka? ďakujem za odpoveď

ak sa cyklus po 3 mes upraví nemusite brat nič aj roky… ..nepoznám stupne PCO u Vas….. inak hatk, ale správne zvolená presne preVas- nie hocičo hocikomu!!

25. januára 2025
Dobrý deň. Pán doktor, plánujem zhodiť 30 kíl. Dá sa potom spraviť úprava vonkajších pyskov? Predpokladám, že to poisťovne nepreplácajú, ale rada by som mala skúseného lekára- robíte to sj Vy? Ak nie, viete mi prosím poradiť? Či sa do toho dať, či nie, či zo spraví skôr súkromná gynekologicka ambulancia, alebo plastická chirurgia. Chcem zaplatiť raz a za kvalitu, nie 10x a potom stále chodiť niečo doupravovať. Ďakujem. Prajem krásny víkend

hypertroficke labia  je zdravotná diagnoza -operuje bežne gynekolog na ZP….plastický chirurg za stovky €…. bez ohladu na indikáciu ak ide najma o kozmetický problém

Stránka 746 z 4683 « 741 742 743 744 745 746 747 748 749 750 751 »

Aj Vy máte otázku?

Ak Vás tiež zaujíma čokoľvek k danej problematike, neváhajte a napíšte nám svoju otázku. Obratom na ňu odpovie odborný lekár.

Opýtajte sa lekára