13. augusta 2024
Dobrý deň,chcela by som sa Vás opýtať. Včera večer som užila Clotrimazol AL 200 na základe vzniknutej mykózy, avšak dnes som dostala menzes. Môže mi tableta nejakým spôsobom uškodiť? Mávam nepravidelný menzes a preto som si myslela, že tie 3 tablety stihnem dobrať, kym mi menzes začne. V pribalovom letáku sa píše, že sa tablety nemajú užívať tesne pred menštruáciou. Je to len kvôli možnému vyplaveniu tablety, alebo to má aj iný dôvod ? A ako mám v liečbe pokračovať ? Vopred Ďakujem za odbornú odpoveď.Prajem pekný deň.
dal by som ešte obyčajný 6x100mg vag .tbl po menzes ….ak by bolo treba tak aj krém zvonka 2x denne po dobu min. 6 dní…
13. augusta 2024
Skusim teda dat este sancu ten Blokurime. Dufam, ze sa toho vsetkeho zbavim, uz som z toho nestastna :/ A vidite, moj dr. nepripusta moznost bazena, stale tvrdi, ze nemocnicne bakterie. Ale teda musim povedat, ze pristup ma uzasny, liecbu cielenu..no som zvedava ma pokracovanie. Co hovorite na tie vyplachy KH? Mozu sa aj pocas zapalu?
bolo by fajn aby vaša liečba bola monitorovana aj urologom….Blokurima /D manoza/ zabera len na EC umožní sa ich zbavit nadobro z močových ciest na rozdiel od atb liečby…..vyplachy pošvy Rosalgin ev Clogin
13. augusta 2024
Dobrw rano, reagujem na tuto Vasu odpoved -možete si dat urobit vyter z ustnej dutiny bez ohladu na STD…. kvapavku ,syfylis/ enantem/ v ustach nemate ak vám ide o STD…. ostatne všetko je z vyteru a z krvi – serologia…….…………..vytery myslite klasicke na kultivaciu? A Chapem to dobre, ze v ustach sa teda netestuju taketo choroby a nie su tam? Jeden Mudr. na webe tiez v poradni pisal, ze az 35% kvapaviek je v ustach. A ze mozu byt aj bezpriznakove :/
ano pochopila správne…..osobne by som sa na to vykašlal testovat sliny ak sa citite dobre a mate zdravý chrup a čisté tonzily
13. augusta 2024
Dobre ranko pan doktor, pisem este k tomu proteusu a klebsiele, prve vytery boli iba nalez peroteus atd. bez nejekaych privlastkov, teraz je to s privlastkom masivne. A to po liecbe atb.
tak znovu liečba ak masívne….ak ojedinele liečba „povinna“ nieje
13. augusta 2024
pan doktor, negativna mykoplazma v posve znamena aj negativnu mykoplazmu v mocovej rure?
uplne automaticky nie…….odber vždy robíme z aj aj
13. augusta 2024
Dobrý deň, chcem sa opýtať na predčasný únik plodovej vody. Som v 24tt a už asi 3 týždne pozorujem trošku mokré nohavičky. Nie je to každý deň. Ale za 3 týždne možno tak 4-5 krát sa to stalo. Myslíte, že to môže byť plodová voda? Alebo plodová voda by odtekala stále bez prestávky?Ďakujem.
može to byt aj PV !!! treba to otestovat!
13. augusta 2024
Dobrý deň p.doktor,ak začínam byť v prechode,47r.,neskutočne návaly mam,cítim sa ako keď vstávam s teplotou,je potreba užívať nejaké lieky predpísané gynekológom?? Ďakujem
ano velmi učinna je HRT…hormonalna substitučná liečba…vaše telo si pýta estrogen a ma ho malo… podmmienka liečby -musite byt zdrava a mate negatívnu mamografiu, ulava je velmi rýchla, treba vybrat liek presne pre Vás.
13. augusta 2024
Pán doktor, v 32 týždni váži bábätko 1470 g, vraj je to málo, zaostáva o cca 2 týždne. Ale prietoky sú skvelé, plodovej vody je dostatok. Ja mám 167 CM a manžel 190 CM, čiže nie sme moc malý. Je však pravda, že som chudá, pred tehotenstvom 52 kg. Môže to byť len proste genetické ? Alebo to môže vykazovať nejakú vadu ?
ano malo by to byt cca 1700, doležita bude dynamika o 10-14 dni znovu odmerat !
13. augusta 2024
Pán doktor už pár dni mám niečo ako výrazku bez hnisu na pysku.. čo prosím nato ? 🙁 je to taká mala Hrčka občas boli 🙁
nevidím …. „vyražka bez hnisu“… bez receptu camphorichtamol?
12. augusta 2024
Dobrý deň p. doktor, oslovila som viacere laboratoria ohladne sterov STD z ust. Ani jedno to nerobi, ani ako samoplatca ani ako indikacia od lekara (Medirex, Unilabs, Synlab). To naozaj sa nevysetruje z tejto oblasti? Chcem mat 100 % istotu, ze idem do vztahu zdrava. Vytery vsetky negativne. Od posledneho sexualneho vztahu boli ale zblizenie ohladne bozkov a chcela by som vylucit aj takuto nakazu.
možete si dat urobit vyter z ustnej dutiny bez ohladu na STD…. kvapavku ,syfylis/ enantem/ v ustach nemate ak vám ide o STD…. ostatne všetko je z vyteru a z krvi – serologia…
Aj Vy máte otázku?
Ak Vás tiež zaujíma čokoľvek k danej problematike, neváhajte a napíšte nám svoju otázku. Obratom na ňu odpovie odborný lekár.
Opýtajte sa lekára