31. júla 2024
Dobry den! Pan doktor, prepacte, ze vam znovu pisem, ale skutocne nemozem otehotniet, ked mam 53 rokov. Lebo sa citim ako tehotna. Dakujem.
nie nemožete, pripady tehotných 45-47+ su po asistovanej reprodukcii- často darovane vajíčko ev. darovane embryo
31. júla 2024
Dobry den pan doktor . Som 16tt tehotenstva a mam problemi so spanim mam uzkostne stavy depresie som vybusna a placliva uz som stoho zufala. Vedeli by ste mi odporucit nejake tabletky co naozaj pomaha. Za odpoved dakujem
zatial skuste melatonin, ak to nepomože musíte psychiatrovi učinna liečba bude i tak len na recept
31. júla 2024
Dobrý deň p. Dr Obraciam sa na Vás s prosbou.Mám 49r.,bezdetná nikdy som problémy nemala. Cyklus 28 dňový +-2dni ,ktorý trval 6 dní a bezbolestný.A nastal u mňa problém.V máji som mala mens.od 26.5-1.6 bez problémov.V júni od 25.6. ale vtedy som začala po 6 dňoch špiniť. Málinko na jednu intímku denne.V júli som dostala mens.18.7 jeden deň zrazenina plus krv nič silné 1 klas.vložka. To bolo ráno.Poobede už len opäť špinenie na 1 intímku. A tak je tomu doteraz Prosím Vás čo by to podľa popisu mohlo byť. Bojím sa.Za odpoveď Vám ďakujem
zrejme ide už o príznaky premenopauzy….dop. gynekol. kontrolu a sono maternice
31. júla 2024
Dobry den, pan doktor, ma zeba pri zapale vajecnikov alebo maternice vzdy bolesti? Alebo moze zspal prebiehat bezpriznakovo?Co sa krvnych testov txka, crp, sedimentacia atd tie su vzdy zvysene alebo mozu byt ok a zapal maternice alrbo vajecnikov je?
len chronický zapal mava slabšiu symtopatologiu, inak to bolí!
31. júla 2024
Dobrý deň, pán doktor,Som v 31tt a na brušku mi ležala mačka. Tá sa zľakla a vyskočila zo mňa tak, že sa labkami odrazila od môjho brucha ako z trampolíny? Mám tam len 2 škrabance (nie ani do krvi, len malé, už pomaly to aj bledne sa mi zdá), myslím, že po takomto ,,náraze/odraze,, sa nemá čo stať že ?nie je to ako pád a mačka má skoro 5 kíl. Ďakujem za zodpovedanie tejto nevšednej otázky?
to je skor otazka na veterinara… verim, že mačka je ok ked sa tak zlakla…
31. júla 2024
lalugen plus krem je silnejsi nez ta cicatridina? Vtedy ste mi pisali, ze mam byt kludna, ze to ma viac zien ako by som si myslela, ze je to bezne, tak som to nejak extra neriesila a teraz ste ma vystrasili, ze to nie je uplne ok. Budem kontaktovat kozneho.
podobná na baze kys.hyaluronovej….. prioritu by som dával kožnemu lekárovi ide o kožný problém nie gynekologický/ len v našich partiách/
31. júla 2024
A este pouzivam na to rozbrazdenie tu Cicatridinu masticku. Pisali ste mi, ze mozem dlhodobo. Kupila som si aj cipky, ale nedavno som tu citala, ze ste ohladom Ilalugen cipkov radili, ze sa nesmu dlhodobo.
31. júla 2024
Dobrý deň, pred mesiacom som užila tabletku plán B. Následná menštruácia mi nemeškala ale krátko po nej som mala výtok ako pri plodných dňoch lenže netrval ako zvyčajne ale dlhšie.. možno okolo 9-10 dní približne. A keď to skončilo tak nastalo úplne sucho ktoré mám doteraz je tomu pár dní .. cca 5. Najprv som si myslela že mám infekciu .. ale práveže výtok nemám a keď už úplne minimálny.. a pociťujem pri dotyku mierne pálenie. Alebo pri utreni sa po moceni… Len pri nejakom dotyku inak nepociťujem nič .. tak neviem je to tým suchom že je podráždena alebo môže to byť aj niečo iné. Ďakujem za odpoveď a za radu čo tomu pomôže
ide o priznak infekcie dla toho opisu…..
31. júla 2024
Z vašej skúsenosti, prečo ženám -niektorým počas menzesu idú z pošvy von obrovské krvné zrazeniny? Ja to tak mám asi 3 rok. Niekedy keď som v sprche ,tak aj 8 naraz zo mňa vypadne…Je to život obmedzujúce, hlavne počas 2 dňa…mám 40r,dve deti sekciou.
…lebo sa nazbiera naraz vela odlučeného „mtrveho“ tkaniva a krvi a maternica po 2 sekciach už nema taku idealnu svalovinu aby sa kontrahovala pri malom obsahu…..ak je menzes silný, bolestivý ev predlžený je na zvaženie aj kyretáž…..dop. sonografciky vylučit aj organicku pričinu javu ktorý opisujete, zvažit teliesko IUS Mirena
31. júla 2024
Dobry deň pán doktor…som v 10tyzdni tehotenstva (konecne sa nam po roku a pol a 2 biochemickych zadarilo), ale stale ma trápia obavy ci je všetko v poriadku, keďže vysetrenia su raz za mesiac. Dokonca mam skoro bezpriznakove tehu, nevolnosti nemam (len pocas jazdy autom), prsia ma nebolia ani niesu naliate (iba sem tam pocitim bradavky, ale aj to je take premenlive ze jeden den viac a druhy skoro vobec)…jedine co som spozorovala je vlastne unava a k veceru ma obcas pali zaha…je to normalne?..stále si poviem ze sa musim prestat sledovať lebo zošaliem ale neda sa to…rozmyslala som aj nad tym ze budem uzivat bachove kvapky na ukludnenie alebo uz neviem co robiť..fakt sa bojim lebo uz som precitala rozne fora o zamlcanych potratoch a podobne a vystresovala sa len viac..
dajte toho Bacha….:) rozumiem ale musitee byt trpezlivá nič sa nedá robit len čakat…riziko po 12 tyždni už vyrazne klesá… stress tomu nepomaha!!!
Aj Vy máte otázku?
Ak Vás tiež zaujíma čokoľvek k danej problematike, neváhajte a napíšte nám svoju otázku. Obratom na ňu odpovie odborný lekár.
Opýtajte sa lekára