MUDr. Jozef Španka

On-line gynekologická poradňa

slúži na konzultáciu otázok týkajúcich sa intímneho zdravia žien. Má len odporúčací charakter, vhľadom na to, že nie je možné dôkladne vyšetriť prípadné zdravotné ťažkosti, ktoré je potrebné riešiť návštevou odbornej ambulancie.

Vaše otázky budú zodpovedané do 24 hodín a denný limit je 30 otázok.

MUDr. Jozef Španka
gynekológ a pôrodník s 35-ročnými skúsenosťami www.ingyn.sk

25. mája 2024
Dobrý deň. Mám 18 rokov a posledne 3-4mesiace som mala špinenie cca po 2 týždňoch po menštruácii. Práve teraz sa objavilo znovu ale pravdepodobne aj s infekciou alebo zápalom. Mam silný hrudkovity výtok s miernym zapachom a známkami špinenia, sucho, pálenie a svrbenie. S niečím podobným som sa stretla už pred tým par krát a neviem o co sa jedna a ako tomu predísť alebo ako to vyliečiť. Tiež musím dodať ze som v ovulácii práve ( pri iných špineniach som ovuláciu alebo zápal / infekciu nemala)

musite na vyšetrenie ….volnopredaj na toto stačit nebude

25. mája 2024
Dobrý deň chcem sa opýtať holila som si intímne oblasti aj analu a začal ma svrbiet používam zatiaľ Canesten pomôže to ? Ak kedy

to netuším ak by šlo o mykozu/ začínajucu pred holením/ tak najskor ano, ale len o podráždenie z depilácie ,tak si priroda poradí vačšinou sama…

24. mája 2024
Dobrý deň pán doktor, menštruácia mi začala 16.5., ktorej predchádzalo 3 dňové špinenie. Dnes je to 9 deň cyklu a stále špiním. Prvý deň bolo krvácanie strednej intenzity a postupne slablo. Po 4 dňoch som mala len slabý výtok a na 6 deň sa mi objavilo špinenie, slabšie krvácanie tmavšej farby krvi. Je potrebné zájsť za lekárom na vyšetrenie alebo sa môže jednať o nejakú jednorazovú poruchu? Ďakujem pekne.

ano, ak sa to nebude opakovat  dalšie cykly tak nemusíte, ak ano chodte určite

24. mája 2024
Dobrý deň pán doktor, chcem sa opýtať, mala som svrbenie medzi slabinou a veľkými pyskami…. Videl to kožný, vzal stery a kazal mi na to Imazol. Stery bral kvôli HSV2, no to sa nepotvrdilo, lebo neviem o tom odkiaľ by som to mala – len pre 100% istotu chcel. Nemastila som 10 dni ako kázal…. Lebo asi po 5 to prešlo. Teraz to mám zas, zas cítim svrbenie….. no proste jak keď máte alergiu…. Moja otázka, mám zas dať ten Imazol s tým že už na 10 dni? Alebo doma mám ešte Imacort ten na tri dni? Neni to nič strašne, no ale viete, chcem to poriadne podliecit, nech sa tam nespraví nejaký ekzém…. A viem si ešte zohnať Belogent, poprípade Fucidin, Fucikort. Poprípade len repík? Ďakujem pekne . Pekný deň prajem

urobili ste chybu- liečba musí byt min 7-10 i viac dní, ano  za 3-4dni  to často prejde lebo sa vyhoja len povrchove vrstvy kože nie hlbšie odkial kvasinky znovu narastu!! liečba znovu dalej, belogent na toto nie

24. mája 2024
Dobry den pan Dr., ak si picham fraxiparin 0,4 az do konca sestonedelia, ked budem chciet pocas porodu epidural musi byt posledna injekcia min. 12h? tak to je? Dost sa bojim ze mi to akurat vyjde tak ze mi ho nebudu moct dat.

ano myslím 12 hod….. toho by som sa neobával že by sa to nestihlo

24. mája 2024
Dobrý den, v lekarni mi poradili tabletku Lomexin. po akom case si mozem zacat vkladat gynimum intim care?

o 1-2 dni po lomexine

24. mája 2024
Dobrý deň prajem, som v 25tt a občas mam výtok (žltý, hnedý, hustejší alebo vodnatejší bez bolesti, zápachu). Včera som mala poradňu, povedala som to lekárke a urobila kultivačné vyšetrenie zdola (pozrela ma a povedala že je všetko v poriadku). Dnes som však zbadala na toaletnom papieri hustejší hnedý výtok. Mám teda otázku, či podľa vás stačilo to pozretie zdola, alebo bolo potrebné urobiť aj výter z pošvy o ktorom ste ešte dávnejšie písali v jednej odpovedi. Ide o ten istý úkon alebo pri výtere je vzorka odosielaná niekam? Ďakujem za objasnenie.

vyšetrnei aspexiou a odobratie vyteru k tomu  je ten istý ukon predlžený o 5 sekund., zvyšená sekrécia z pošvy v gravidite je normalne len nesmie byt dyskomfort/ svrbenie, palenie, bolest, zapach/

24. mája 2024
Dobry den pan Dr, v 35tt mi bol robeny ster na streptokoka,negativny. Len sa chcem opytat neni to skoro? Co ak porod bude az o mesiac a dovtedy sa nim „nakazim“? a nebudem o tom vediet?Resp.ako sa vlasne da tento streptokok ziskat? Nikde som to nenasla.dakujem

to je ok 35-36 týžden…..infekcia od partnera, ale rolu hra i možný respiračný infekt

24. mája 2024
dobry den ja som včera pisala ze 12.6 idem na sono ohladom tehotenstva kde posledna menzes bola 18.4 a teda pytala som sa že čo vyjde ten babygen test na zistenie pohlavia ale zabudla som dodat ze s krvi by som chcela 🙂 pise sa ze od 10tt a do 100€ to vyjde

dop. test robit po 12 týždni……cena testu je cca 35-50€

24. mája 2024
Dobrý deň pán doktor. Od posledného styku sú už cca 3 mesiace. Menštruácia mi dvakrát prišla normálne (poslednýkrát som ju mala len dva-tri dni, potom slabé špinenie). Posledný týždeň cítim v podbrušku riadne tlaky. Neviem to ani opísať. Bodava bolesť to nie je..cítim len, že niečo nie je v poriadku. V poslednej dobe pociťujem aj veľký vnútorný stres (práca, okolnosti a pod.).Skrz tu bolesť som sa párkrát testovala, tehotenský test mi však vyšiel negatívny. Chcela by som sa preto spýtať, či je možne úplne vylúčiť tehotenstvo, resp. môže ísť o cystu/myom? Ďakujem za odpoveď ..

ano vylučit ,odpoved Vám da ale len vyšetrenie

Stránka 1225 z 4682 « 1220 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 »

Aj Vy máte otázku?

Ak Vás tiež zaujíma čokoľvek k danej problematike, neváhajte a napíšte nám svoju otázku. Obratom na ňu odpovie odborný lekár.

Opýtajte sa lekára