MUDr. Jozef Španka

On-line gynekologická poradňa

slúži na konzultáciu otázok týkajúcich sa intímneho zdravia žien. Má len odporúčací charakter, vhľadom na to, že nie je možné dôkladne vyšetriť prípadné zdravotné ťažkosti, ktoré je potrebné riešiť návštevou odbornej ambulancie.

Vaše otázky budú zodpovedané do 24 hodín a denný limit je 30 otázok.

MUDr. Jozef Španka
gynekológ a pôrodník s 35-ročnými skúsenosťami www.ingyn.sk

24. mája 2024
Dobrý deň pán doktor, pred pár mesiacmi mi zistili chlamýdie tricho, doktor mi bral dva steri, jeden balik kde je kvapavka a ine a druhý kde sú chlamydie, prvy som mala negativny a druhy pozitivny. Naordinoval mi ant. na 9 dni, summamed, po 2 m. kontrola. Dalsí ster bol negativny. Ale ten nazov toho balika/steru nazval ureoplazma, (kontrolne po 2,5 mesiaci negativne vyslo). Ureoplazma su chlamydie? Pytala som sa ho to ale nevysvetlil len povedal to co bolo pozitivne ten ster je teraz neg. ureoplazma, bodka. Tak ci so tu tie chlaydie, prepacte za opytanie.

set je spolu chlamydie a ureaplasma, další mycoplasma. musí sa liečit aj partner!!!!

24. mája 2024
Dobry den, chcem sa opytat som prvorodicka akt.35+5tt a vsade citam ze uz by som mala citit poslickov no ja nic take necitim iba tvrdnutie bruska par krat za den, bolesti nemam ziadne. Je to ok? Alebo to znamena ze porod sa este neblizi? A co sa tyka magnezia od kedy by sa uz nemal brat? Dakujem

nie, to „www. všade“ su neodborné lifestylove zdroje……. poslíčky najskor 38+39+  aby sme hovorili o poslíčkoch- Dolores praesagientes..

24. mája 2024
Dobry den pan Dr,aky mate nazor na ockovanie v 3.trim na cierny kasel? Uz som v 36tt. Moja dr.mi to odporuca avsak ja sa s tym moc nestotoznujem ockovat pocas tehotenstva. Dakujem

ano očkovat- a  aj dieta získa rovno protilátky od Vas to je megavyhoda pre novorodenca …nazor obecne neočkovat v tehotnosti je nekvalifikovaný neodborný…. su ochorenia ,kedy jednznačne ano a kedy z opatrnosti nie, ale je presne definované kedy ano kedy nie je  vid napr. očkovania  proti C19 ano ale po 13 týždni

24. mája 2024
Dobry den,aky mate nazor na pouzivanie amiballu? Myslite ze pomaha? Alebo skor masaz hradze? Som prvorodicka a uvazujem nad nim ze vyskusam. A moze sa pouzivat od 36+0? D.

moct možete aj aj …ak mate pocit že mate uzku pošvu , že ste začínali so sex. stykom neskor… priorita je epidural!

24. mája 2024
Dobrý deň,Prosím o radu. 21tt, pálenie pošvy len zvonku, nemám nejaký výtok, kultivácia 2 týždne dozadu negatívna, holila som sa 2 dni dozadu, môže to byť z toho ? Ale nevidím začervenanie. Dávam si teraz Lactofeel na noc a cez deň Beliema krém. Poradňu mám v utorok. Počká to ? Mávam diskomforty od začiatku tehotenstva, vždy kultivácie negatívne. Ďakujem

krem Ialugen plus 2x denne

24. mája 2024
Dobry pán doktor čo znamená abnormálny vytvor počatia ?

odchylka od normalneho embrya , plodu…ide len o obecné pomenovanie diagnozy O.02  patrí tam anembryomola, Missed ab., Mola hydatidosa etc.

24. mája 2024
Dobrý deň pán doktor .. do pôrodnice treba ísť nie po odídení hlienovej zátky a odtečení plodovej vody ale až pri pravidelných kontrakciach však? Nechcela by som nič podceniť, preto sa pýtam..

ano tak

24. mája 2024
Dobrý deň. Žena po dvoch pôrodoch sekciou ozaj to má lepšie,čo sa týka vzhľadu aj má taký istý sex.život ako pred pôrodom? Kamarátka mi stále vraví, že ako sa mám,že ja som nerodila prirodzenou cestou… Ďakujem za názor.

to je individuálne zaleží od priebehu porodov….ženy po sekcii možu mat vyhodu v tom, že pošva ostáva rovnako uzka a elastická ako predtým čo tí „jednoduchší “ partneri ocenuju…. procesy veduce k orgazmu ostavaju u inak zdravých žien  neporušené

23. mája 2024
pán doktor, krémovejší biely vytok s trolinkou bledožltého je skôr mykotická alebo bakteriálna infekcia?

može byt zmiešana …ak je tam svrbenie skor mykotická ak pálenie tak bakteriálna zložka

23. mája 2024
Dobry den pan doktor, mozem sa opytat… je bezne ak napriklad zena v tehotenstve zakasle a ujde jej moc ? Dnes mi zabehlo, kaslala som a normalne som zrazu citila akoby som si cvrkla? pocas toho kaslu. teraz neevidujem ze by nieco vytekalo, ze by to mohla byt plodova voda, som len v 21tt. Tak mi to napadlo. Ale plodova voda by asi odchadzala po castiach. Dakujem

to bude moč…..stáva sa pri plnom mechure je to „normalne“….

Stránka 1226 z 4682 « 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 1231 »

Aj Vy máte otázku?

Ak Vás tiež zaujíma čokoľvek k danej problematike, neváhajte a napíšte nám svoju otázku. Obratom na ňu odpovie odborný lekár.

Opýtajte sa lekára