MUDr. Jozef Španka

On-line gynekologická poradňa

slúži na konzultáciu otázok týkajúcich sa intímneho zdravia žien. Má len odporúčací charakter, vhľadom na to, že nie je možné dôkladne vyšetriť prípadné zdravotné ťažkosti, ktoré je potrebné riešiť návštevou odbornej ambulancie.

Vaše otázky budú zodpovedané do 24 hodín a denný limit je 30 otázok.

MUDr. Jozef Španka
gynekológ a pôrodník s 35-ročnými skúsenosťami www.ingyn.sk

19. mája 2024
Dobrý deň, je mozné dostat genitalne bradavice aj cisto len pettingom?

nie

19. mája 2024
Pán doktor, znamená tmavo žltý výtok (asi s miernym zápachom) neviem ja to veľmi necítim neviem či je to Okey….znamená infekciu alebo zápal ? Je taký krémový, vďaka.

zrejme ano..na infekciu organizmus reaguje zapalom

19. mája 2024
Pan doktor, gynekolog mi dal ustne atb a popri tom uzivat gynoflor.. mam pocit, ze mi gynoflor nesadol… dnes som skusila gynimun intimcare a lubi aa mi viac… mozem uzivat ten namiesto gynofloru? Je medzitym nejaky extra moc rozdiel?

jasné

19. mája 2024
Dobrý deň, snažíme sa otehotnieť. Brala som už aj zvlast kys.listovu, Pregnafolin, Femibion…vyše roka, čo si myslíte o Inofolic ? Na ich webe podľa vypocitania BMI mi vyšlo, že je pre mňa vhodný Infolic premium. Môžem to kombinovať s Femibionom alebo mam dobrat este Femibion a začať užívať Inofolic?Nikde som sa nedocitala ani ako to chuti, keďže sú to prášky. Ale citala som, že vraj niektoré ženy mali rozhadzany cyklus, ešte viac posunutu ovulaciu ? Je to bezpečné si dat ? Totiž mam nepravidelny cyklus, momentálne síce aj spôsobený stresom, menila som prácu, meníme bývanie… bojím sa, že ešte viac sa mi to rozhadze a uz vôbec sa mi nepodarí otehotnieť. Ten Inofolic je aj príliš drahy, je aj nejaká alternativa tomu podobná alebo niečo co by mi mohlo pomôcť aby sa zadarilo? Aj som si podľa testov vedela vyrátať plodné dni väčšinou…no posledné mesiace mam pocit, ze mi ovulacia neprišla…bolesti vajecnika som cítila ako vždy ale nie vytok….a tenisom vždy mala. Môže na to tiež vplývať to stresujúce obdobie až natoľko že nedostanem ovulaciu keď dajme tomu 3 mes.doazdu ešte bolo všetko ok a mala som všetko každý mesiac….ďakujem za rady.

stačí inofoilioc…..nepíšete to hlavné: spermiogram partnera

19. mája 2024
Dobré ráno pán doktor, všade čítam ako ženy pri macmirrore spinká, keď sa vyplavuje liečivo…ja caps užívam a pri niektorých toto „spinenie“ nemám vôbec…robím niečo zle / môžem nejak zle zaviesť tu caps, keď zo mňa potom nič „nevyteka“ z tej caps ? Ďakujem

chybu nerobíte, neriešte…..kde všade čítate?…modrý oslík?

19. mája 2024
Dobrý deň. Som očkovaná cervarixom, na poslednej kontrole mi bolo napriek tomu zistené HPV. Na ultrazvuku bol vraj krčok prekrvený. Mám sa obávať výsledku cytológie?

vakcina je už zastarala ale pod. ako aj moderna vakcina nechrani pred všetkými onkoagresívnymi serotypmi HPV len pred tými najčastejšími…..či sa mate obavat to neviem, musel by som videt kolposkopiu…

19. mája 2024
Dobry den p. Dr, mohla by som sa prosim spytat prakticku vec, ktora mi nie je jasna?Ked zena berie HAK, pisu v letaku, ze ak zabudne zobrat tabletku v prvy tyzden (cize plati aj pre 1,2,3 den brania tabletiek) tak ak mala 7 dni pred tym pohlavny styk, moze byt tehotna.Ak vsak ratam ako ratam, nevychadza mi to.Zena napriklad zabudne zobrat tabletku treti den. Mala pohlavny styk pred 7 dnami. Potom uz nie, hovorime o 7 dnoch ktore spominaju v letaku. Po zabudnuti tabletky, kym by teoreticky nabehla ovulacia (folikul dozrie, dostatocne sa zvacsi, praskne….) to trva kolko? 5? 7? dni? Cize od pohlavneho styku cca 12 a viac dni. Tolko predsa ziadne spermie v tele zeny nepockaju.Tento vypocet mozeme aplikovat na ktorykolvek den v prvom tyzdni ked zena zabudne tabletku.Nehovoriac, ze ked ju chcem vysadit, podla letaku mozem po vysadeni otehotniet ak som mala 7 dni pred tym pohlavny styk pretoze logicky nevezmem uz prvu tabletku. Mne vychadza, ze ked by som aj zistila, ze som zabudla tabletku a v ten den by sa partner do mna urobil, tak kym mi nabehne ovulacia, tak spermie su davno mrtve…Mozete mi prosim vysvetlit, kde v mojich vypoctoch robim chybu? Zaujima ma ako to vlastne funguje.Dakujem.

oficiálne: ak je medzi 2 tbl viac ako 36 hodín ochrana je narušená- to neznamená automaticky zlyhanie…experimentalne bolo zistené ,že riziko vyznamne stupne až po 3-4 po sebe neužitých tbl a dennom styku so zdravým mužom……ak ste vynechali,  5. dní sa chránte aj inak alebo styk nemajte…… riziko je i tak len veeeelmi malé…

19. mája 2024
Vazeny pan doktor, Mam 42 rokov, jedno 8 rocne dieta cez IVF (nezistena neplodnost) a porodene sekciou. Od porodu trpim silnym a velmi bolestivym menzesom. Ultrazvuk objavil hrube endometrium- 10 mm po menzes a polyp. Co odporucate prosim Vas? Hormonalnu atk som brala 2 roky v 20tke, inak nie.Dakujem!

kyretáž na histologiu

19. mája 2024
Pan doktor, uzivam atb ustne na klebsiellu v posve, mozem pouzit vagináne antimykotikum?

ano samozrejme a na večer aj probiotikum

19. mája 2024
Dobrý deň, prosím vás, mam gynekologicku, ešte som u nej nebola len som si tam preložila kartu cca 2 roky dozadu. Mala som predtým gynekológa v BA a vtedy som potratila…on bol neskutocne nepríjemný, drsny…nechcel mi ani pustit kartu…potom horko ťažko som si našla lekára inde, aj som sa presťahovala…niekoľko mesiacov trvalo aby som mohla od neho odísť a teraz mam blok ist k tej novej…lenže sa snažíme o dieta, ak ku.nej prídem až keď napr.ostanem tehotná, bude s tým mat problém, bude nepríjemná, nezoberie ma alebo to bude v poriadku a stačí až potom ? Dakujem

dop. absolovovat u nej pred snahou preventívnu prehliadku….. prečo by ste mali mat blok?….všetci nie su neprijemní… resp nie automaticky a vždy nepríjemní – tí su vačšinou aj neuspešní, neslávni a chudobní….

Stránka 1235 z 4680 « 1230 1231 1232 1233 1234 1235 1236 1237 1238 1239 1240 »

Aj Vy máte otázku?

Ak Vás tiež zaujíma čokoľvek k danej problematike, neváhajte a napíšte nám svoju otázku. Obratom na ňu odpovie odborný lekár.

Opýtajte sa lekára