14. mája 2024
Dobrý deň, mám 28 rokov a uz dva roky beriem Inositol vitaminy lebo mam Pcos. Mam pocit ze sa mi cyklus lepší. Predtým som mávala menzes doslova kvartálne….teraz je to uz napr.kazdy druhy mesiac, poprípade pár krát sa stalo ze aj každý mesiac lebo to bolo zaciatkom jedného a potom koncom druhého. Chcem sa spytat ake este ine vitaminy by som mala uzivat okrem inositol ( konkretne tento beriem : https://www.holifoli.sk/products/inositol-prasok-180-g ) ? Snazim sa cvicit, prestala som fajcit ihned ako mi to bolo diagnostikované. Ps: endokr.vysetrenia mam ok. co by som este mala teds uzivat ? A Je sanca v mojom pripade otehotniet prirodzene?(partner je ok)Dakujem
tie opatrenia ste urobili správne….som skor za konzultaciu v CAR na stanovenie šancí, i ked bez šance na spontanne otehotnenie to nie je, nepíšete či je zdravý partner….pri ťažkom stupni PCO je s graviditiou už značný problém vzladom na uplnu anovuliu
14. mája 2024
Dobry den, dostala som injekciu do pleca od gyn, vytvoril sa mi tam taky biely tvrdsi flak neviete o co moze ist? Teraz ma dovolenku a zastupujucemu sa neviem dovolat. Uz ste sa s tym stretli. Aspon priblizne o co moze ist.
to nech vidí kožný lekár ak sa to nezlepšuje a nemizne…..
14. mája 2024
Dobrý deň pán doktor. Prosím Vás čo by ste mi odporučili Vy? Na veľkom pysku dosť pod kožou – teda v hlbšej vrstve sa mi robí taká Hrčka, neviem či tukové či niečo upchaté. Gynekológ že to mám dať vybrať a kožný že netreba, že len natierať. Lenže po zhruba dvoch mesiacov sa mi to vráti zas:(…… Pán doktor, je rám nejaké riziko, že keď mi to výberu že sa tie veľké pysky budú zle hojit? Poprípade pooperačné komplikácie? Mame ísť na dovolenku 17.6 na 10 dni , takže keby to dám vybrať teraz, sama neviem koľko bude trvať zostavovanie. Keď mi chirurgička povedala, že to bude centimetrový rez. Čo mám robiť prosím Vás? A ďalšia otázka, je tam nejaká pravdepodobnosť že to môže byť nejaké nedajbože rakovinové? Ďakujem
ak by potieranie Camphor ichtamolom bolo 7 dní / 2xdenne/neuspešné tak potom Exstirpovat
14. mája 2024
Dakujem, je potrebna gyn. prehliadka pri tom pouziti norethisteronu na posun menzesu akebo mozem pouzit ten, co mam doma bez predchadzajucej konzultacie?
14. mája 2024
Dobrý deň pán doktor. Od apríla beriem HRT, kvôli vynechaniu cyklu a cyste na vaječníku. HRT mi zatiaľ nespôsobuje žiadne vedľajšie účinky, len včera večer som dostala menštruáciu ( v blistre mi zostali ešte 3 tabletky mám ich dobrať a následne dať 7 dňovú pauzu ???)pri ktorej som mala silné bolesti a kŕče brucha, táto bolesť trvala cca 1/2 hodinu ( musela som užiť tabletky proti bolesti), menštruácia je normálna nie je silná. Je to normálne pri HRT, alebo to mohlo byt spôsobené cystou (praskla, vyplavila sa …?). Kontrolné sono mám o 3 mesiace . Dnes už fungujem bez problémov. Je treba sa objednať lekárovi alebo stačí o ísť na kontrolné sono v júli ? Vďaka za pomoc a odpoveď
riadne doberte dla navodu bolest mohla byt z cysty nie z HRT -vaša uvaha je najskor správna…… doplnit potom sono
14. mája 2024
Dobrý pán doktor..chcem sa vás spýtať dostala som vaginálne tablety Progestanelle z dôvodu že sa mi nedarí otehotnieť(vyšetrenia máme obaja za sebou a ok) ..chcem sa spýtať na váš názor na tie tablety. Ďakujem
berte dla ordinacie gynekologa….je to pomocná podporná liečba
14. mája 2024
Dobry den, som po kyretazi v 4tt, ziadne komplikacie. bohuzial som mala nechraneny styk po 2 tyzdnoch, ale dala som si tabletku PO par hodin nato, Co je dva dni dozadu. Este som nebola na kontrole no mam bolesti v podbrusku, kupila som si pre istotu lactofeel. Dufam ze budem v poriadku?
bolesti su najskor z tbl.
14. mája 2024
Dobrý deň. Čo si myslíte o antikoncepcii Pharmatex? Mam 36 rokov, za sebou dve sekcie (posledna pred viac ako 5 rokmi). Hormony by som nerada brala, aky mate nazor na Pharmatex?
https://wanda.pluska.sk/vztahy-a-sex/pharmatex-nova-generacia-lokalnej-antikoncepcie
14. mája 2024
Dobry den! Pan doktor, chcem vediet vas nazor. Mam 53 rokov. Ked mi chcu odstranit lavy vajecnik s cystou aj s vajickovodom, je potrebne odstranit aj pravy vajickovod. Pravy vajecnik je v poriadku. Dakujem.
Ano oba vajcovody von ako prevencia rakoviny vajecnika
14. mája 2024
Dobrý deň pán doktor. V novembri minulého roka mi zistili helicobacter zo stolice. Ster ukázal aj na klebsiellu z okolia konečníka a to iste aj u gynekológa. Dostala som kombináciu trojo ATB. Chcela by som vedieť, či môže tá klebsiella vyvolať aj iný problém, napr nejaký podkožný zápal v oblasti vonkajších pohlavných orgánov. Občas sa mi vyhodí taká “ Hrčka” pod kožou na veľkom labiu( nikdy predtým som nemala tie problémy), kožná mi na to len mastičky dáva, gynekológ že to “ obeznejsie ženy mávajú “. Ja sa len chcem pýtať, je pre mňa lepšie vybrať nejakú – hrčku alebo si to nevšímať, zmeniť stravu, pohyb….. no proste nešprtať zbytočne do tých intímnych miest. Ďakujem
Aj Vy máte otázku?
Ak Vás tiež zaujíma čokoľvek k danej problematike, neváhajte a napíšte nám svoju otázku. Obratom na ňu odpovie odborný lekár.
Opýtajte sa lekára