MUDr. Jozef Španka

On-line gynekologická poradňa

slúži na konzultáciu otázok týkajúcich sa intímneho zdravia žien. Má len odporúčací charakter, vhľadom na to, že nie je možné dôkladne vyšetriť prípadné zdravotné ťažkosti, ktoré je potrebné riešiť návštevou odbornej ambulancie.

Vaše otázky budú zodpovedané do 24 hodín a denný limit je 30 otázok.

MUDr. Jozef Španka
gynekológ a pôrodník s 35-ročnými skúsenosťami www.ingyn.sk

13. mája 2024
Dobrý deň. Čo si myslíte o antikoncepcii Pharmatex? Mam 36 rokov, za sebou dve sekcie (posledna pred viac ako 5 rokmi). Hormony by som nerada brala, aky mate nazor na Pharmatex?

https://wanda.pluska.sk/vztahy-a-sex/pharmatex-nova-generacia-lokalnej-antikoncepcie.     Moj clanok

13. mája 2024
Dobry den p. Dr, potrebovala by som radu este jedneho odbornika okrem mojej gynekologicky. Mam 44 rokov. V 35 rokoch mi bola nasadena HAK Jeanine (viac menej nanutene, kedze mi zistili hyperplaziu endometria). Pred 2 rokmi bola zmenena na Lunyttu kedze som pred menstruaciou spinila.Zacala som spinit aj pri Lunytte a pri preventivnej prehliadke mi bol zistenu 16 mm myom priamo v dutine maternice. Moja lekarka mi povedala, ze dovodom spinenia je 100% myom, odporucila mi vybrat ho a vysadila mi HAK, kym sa to nevyriesi. Teraz som prvy cyklus bez HAK, na 14ty den som mala ukazkovu ovulaciu a dnes je to 29 den a dostala som menstruaciu. V podstate prvy cyklus po dlhej dobe som nespinila – vobec Myslite, ze dovodom spinenia mohla byt HAK a nie myom? Ked som tuto otazku povedala gynekologicke, tvrdila, ze urcite myom. Lenze vysadila som HAK a bez problemov. Co by ste doporucili dalej? Nechat myom tak a pozorovat? (Viem ze niektore zeny s nim ziju). Nasadit inu HAK? DAKUJEM vopred.

ja by som bola za IUS Mirena  ako 1. možnost…..ak tbl forma ako liečba tak Qlaira……odsledovat možný rast a progres myomu a jeho klinicke prejavy á  6 mes…… myomektomia ako posledné definitívne riešenie…..  je pravde, že ak je myom submukozne spotting velmi lahko robit može u Vas možno nie..zatial

13. mája 2024
Dobré ráno pán doktor, chcela by som vedieť Váš názor…pred 8 rokmi mi na endokrinologii bola zistená inzulínova rezistencia, mala som aj syndróm PCOS, avšak všetky odbery a vyšetrenia aj cukor bolo stále v poriadku. Som v 28tt a bude mi robený OGTT test, ma to nejaký vplyv na to, keby tam tá IR stále bola ? Môže sa vykonať aj tak ? V druhom trimestri mi vyskočil cukor na 5.2 stále na lacno, iné problémy nemám …ďakujem

oGTT určite urobit…ak by bolo nalačno nad 5,1 treba to dosledovat

13. mája 2024
Dobry den, chcem sa spytat ci s mozem kupat v domacom bazene ak som tehotna v 25 tt? Dakujem

ano doma ano….

13. mája 2024
Dobrý deň, mala som prvý pohlavný styk (s kondómom) v čase ovulácie, je šanca, že som ťehotná?

ak bol kondom správne použitý a nepoškodený tak temer nulová……ešte musí byt aj zdravý partner

13. mája 2024
Dobrý deň prajem, pán doktor prosím Vás mala som pozitívny ster na streptokoka, užívala som gynimum intim care 7 dní potom raz týždenne….ak bude ster už negatívny…mám pokračovať v užívaní raz týždenne ? Má to vplyv na to, že sa „neobnoví“ ? Som v 7 mesiaci…ďakujem veľmi pekne.

ano v pohode raz za týžden

13. mája 2024
Dobry den pan doktor, V lahu ma to podbrusko ani neboli. Skor ked lezim na boku mam pocit akoby mi niekto kozu na podbrusku tahal? dnes je to zas lepsie, teraz rano napriklad. Moja doktorka dnes nerobi, az zajtra. Fakt taky tlak alebo tah citim v sede, akoby mi brusko tlacilo na podbrusko. Uvidim pocas dna ake to bude. Ďakujem

kludový režim, MgO 3×500, uvidíte

13. mája 2024
Dobrý deň s priateľom sme mali nechránený pohlavný styk 6.5. Avšak nedošlo k jeho ejakulácií vo mne.7.5. Priblizne 23 hodín po styku som užila ESCAPELLE.Dnes(13.5.) Som dostala vaginálne krvácanie. Vyzerá ako normálne menštruácia. Farba krvi aj intenzita sú ako pri normálnej menštruácií. Je možnosť že to môže byť krvácanie pri uhniezdení? Ovuláciu som mala 7.5. A menštruáci mala prísť 21.5.

tbl zabrala-  klud….bez ohladu na neejakulaciu

13. mája 2024
Dobrý deň pán doktor, chcela by som sa opýtať.. za toľko rokov praxe, ktorú máte by som chcela vedieť váš úprimný názor. Pri pôrode odporúčate alebo neodporúčate epidurálku? Lebo sa stretávam s viacerými názormi a keďže som si začala spisovať pôrodný plán je načase sa správne rozhodnúť… vopred vám ďakujem za váš profesionálny a úprimný názor. Pekný deň ?

prvo i druho rodička 100% za! …….žiadna diskusia,zažil som asi 10 rokov bez a 25 s epiduralom……ak Vám može dat radu rodička tak len taka čo si to vyskušala aj aj

13. mája 2024
Dobrý deň, užívam antikoncepciu Sirmya, no v 2. týždni užívania (piatok) som ju prestala brať lebo som bola odcestovaná a zabudla si ju doma. Teraz je pondelok a stále ju neužívam, pretože neviem ako postupovať v takomto prípade zabudnutia toľkých dní. Mám počkať kým sa dostaví menštruácia a vtedy začať užívať nový blister alebo začať užívať po 7 dňovej pauze? Prosím poraďte, môj gynekológ má dovolenku. Vopred ďakujem.

vyčkajte na krvácanie a potom znovu nový blister- t.č. nie ste chránená

Stránka 1248 z 4680 « 1243 1244 1245 1246 1247 1248 1249 1250 1251 1252 1253 »

Aj Vy máte otázku?

Ak Vás tiež zaujíma čokoľvek k danej problematike, neváhajte a napíšte nám svoju otázku. Obratom na ňu odpovie odborný lekár.

Opýtajte sa lekára