MUDr. Jozef Španka

On-line gynekologická poradňa

slúži na konzultáciu otázok týkajúcich sa intímneho zdravia žien. Má len odporúčací charakter, vhľadom na to, že nie je možné dôkladne vyšetriť prípadné zdravotné ťažkosti, ktoré je potrebné riešiť návštevou odbornej ambulancie.

Vaše otázky budú zodpovedané do 24 hodín a denný limit je 30 otázok.

MUDr. Jozef Španka
gynekológ a pôrodník s 35-ročnými skúsenosťami www.ingyn.sk

11. mája 2024
Dobry den, lezim na gyn odd po operacii vybratie maternice bola mi zistena tromboza v nohe, uz predtym som s nou mala problemy kedze je ochrnuta. Chcela som sa opytat na vas nazor operujete v takomto pripade tuto trombozu alebo sa to nechava tak a sleduje sa to ? Uzivam heparin inj ale bojim sa ze sa tromb odtrhne a mozem dost emboliu pluc. Este som sa chcela opytat mozem s nohou cvicit lahku cievnu gymnastiku ? Alebo je lepsie s nou nehybat vobec aby sa ten tromb neodtrhol?

to su všetko otazky na cievneho chirurga a hematologa,ktorého musí konzultovat gynekolog, ošetrtjuci izbový lekár priamo na klinike ked ste ešte hospitalizovaná

11. mája 2024
Dobrý deň. Mám 35 rokov a dlhodobe gynekologicke problemy – zapal, vytok, svrbenie a bolest podbruska. Ziadne lieky mi na to nezaberaju. Mam uz len jeden vajecnik a casto sa mi robia cysty, nakolko mam zrasty v brusnej dutine. Chcem sa opytat ci je mozne ze by som v tomto veku mala problem s atrofickym zapalom posvy? Mam aj krcok maternice velmi citlivy, ster na cytologiu je pre mna bolestivy, niekedy aj krvacam. Tak isto mam problem zaviest do posvy tabletu napr.canesten a ked sa mi to uz podari tak ma rozboli brucho a aj krvacam. Myslíte že by malo u mňa význam skúsiť čípky s kyselinou hyalurónovou? Ak áno, po akom čase by sa mali prejaviť účinky? Ďakujem za odpoveď.

ano je to možné….ano možete skusit čípky Ialuna možno v kombinaci s Ovestinom á 4 dni…..1x týždenne Gynimun intim care… všetko však do čistej negatívnej pošvy….dop.v yšetrit aj FSH a E2 či je ešte dostatočná prudukcia estrogenu a či potom nezmenit uplne filozofiu liečby

11. mája 2024
Dobry deň, mam 28 rokov a som v 4-5tt a mam diagnostikovane PCOS (nemam nadvahu ani inzulinovu rezistenciu), otehnotenela som prirodzene. Cely čas ma bolia prsia a citim jemnu bolesť v podbrušku. Je to moje prve tehotenstvo. Pred par dňami sa mi objavilo jemne hnede špinenie, a dnes rano znova, no už silnejšie. Mam pocit že aj prsia ma aktualne bolia menej. Mohlo by isť o prve prejavy potratu? Beriem len inofolic, a k lekarovi mam isť na kontrolu o 2 tyždne. Je hnede špinenie nebezpečne?

nemusí byt za tým nič ale dop. brat Duphaston 2-3×1 do 12. týždna, tiež Kys.listovu 1x denne

11. mája 2024
Dobrý deň!Chcem sa opýtať. Poslednú menštruáciu som mala 05.04.2024, aj ten mi meškal cca 2 týždne.. teraz už 6 dní mešká… Spravila som 2 testy, oboje ukázali 1 čiarku… Chcela by som vedieť, z akých dôvodov mi mešká toľko.. nemám ešte 50-40 rokov aby došlo k perimenopauzu.Ďakujem vopred za odpoveď.

anovulačný cyklus, folikularna cysta vaječníka

11. mája 2024
Dobry den, uzivam hak a aj fajcim snazim sa vsak prestat. Chcem sa opytat zazili ste za svoju prax ze by niekto ochrnul od pasa dole kvoli tromboze v nohach?

zažil som 2x umrtie na plucnu emboliu- hatk + 20 cig denne….ochrnutie hatk može vyvolat len po tažkej mozgovej prihode na podklade ichémie /uzavretie cievy trombom/…ak fajčíte hatk brat nemožete!!!! resp teda prestat fajčít nemusíte- to patrí medzi zakladne ludske slobody tpo Vám ni, zakazat nemože ale  terba vysadit hatk!!!! to už gynekolog zakazat može -musi!

11. mája 2024
Dobrý deň, pred dvoma dňami sa u mňa objavil slabo zelený výtok. Necítim žiadnu bolesť iba občasné svrbenie ale napríklad teraz necítim že by ma niečo svrbelo. Výtoku nemám v nejakom veľkom množstve. Objavilo sa to u mňa prvý krát. Pred nejakým časom som bola trošku chorá a ešte nie som tak úplne v poriadku. Mohlo to aj to ovplyvniť ? Pohlavný styk som mala iba z jedným mužom aj to naposledy pred mesiacom ( som s ním od decembra) . No minulý týždeň v stredu ma trošku tak dráždil cez rifle a mňa to potom aj tak že bolelo ako ma tak ošúchal. Že no. Prepáčte ak píšem veci ktoré s tým nesúvisia ale vôbec neviem tak píšem všetko môžné. Veľmi pekne vám ďakujem za odpoved. A prajem pekný víkend.

zrejme zmiešana infekcia bakterie + kvasinky

11. mája 2024
Dobrý deň pán doktor. Spravila sa mi na vonkajšom pysku Hrčka, je to dost hlboko pod kožou. Rozhodne nie je na vypučenie. Neviem či to ma súvis napr s hormónmi, keďže mi končila menstruacia, alebo to môže byť napr z prechladnutia. Je dosť hlboko pod kožou a na dotyk plus pri chôdzi bolestivá…. Už som raz s tým problémom asi pred pól rokom bola u kožnej, dala len nejaké majstra že to prejde. Zhruba do dvoch týždňov zo prešlo úplne…. Lenže po polroku zas. Môj gynekológ mi povedal, že čo sa sťažujem, to sa dá čakať keďže mám málo pohybu , nadváhu a sedavé zamestnanie. Pam doktor, určite máte tiež také pacientky, vo majú podobný problém…. Prosím, ako zo riešite vy? Skôr by som povedala že je to v podkoží. A určite nemám žiadne pohlavné choroby, typu herpes…. Prosím, dávam si núdzovo od dnes na to Fucidin krem a neviem či môžem napr Flector? Ďakujem Vsm veľmi pekne

skuset zatial mast Camphorichtamol…. zrejme ide o furunkul zapal vlasoveho vačku chlpku.. nevytlačat ! flector nie

 

11. mája 2024
Zdravim, Mám otázku. Ak je žena tehotná napríklad v 2-3 tyzdni a vezme escapele, pretože sme mali nechránený styk a niesme si istý a už som bola v ten cas tehotná pretože mi aj pár dni mešká perióda. Môže to poškodiť plod? To escapele… Ďakujem

nie nemože

11. mája 2024
V 22.TT mi na morfologickom sone gyn zistila nizko ulozenu placentu, ulozenu vzadu. Doposial bola ulozena vpredu a normalne. Je to tehotenstvo po missed ab (minule leto), mam 30 rokov. Mam mat pokojovy rezim a o 2 tyzdne kontrolu. Co mam robit preto, aby som cele tehotenstvo nelezala v nemocnici a nebola ohrozena predcasnym porodom/vykrvacanim? Neviem, ci pracujete aj na 10.poschodi (aj pre rizikove) alebo ste iba na porodnici, ale verim, ze podobne situacie mate aj v ordinacii. Preto vas prosim o informacie. Moja lekarka mi to podala ako loteriu, ze ak to nebude dobre, tak budem v nemocnici na infuziach a dieta bude dostavat kortikosteroidy, aby bolo pripravene na predcasny porod. Mam iba cakat a dufat…

pracujem na 10 posch ale na operačnom odd. ….placenta ak je vzadu a nizko určite nemohla byt predtým vpredu a „normalne“ uložená…..rastom maternice sa však placenta „vytahuje“ smerom nahora a „rizikový“ stav sa može v pohode upravit….minimalne 1 mes. kludovejší režim bez namahy potom sono kontrola a uvidi sa….

11. mája 2024
Môžem brať Suprax a následne aj vaginálne tablety Gynoflor probiotiká súčasne? Je mi strašne zle, malátna som, pocity na vracanie

naraz suprax per os a probiotiká do pošvy ano…ak su probiotiká per os tak s odstupom aspon 3-4 hodiny po atb

Stránka 1252 z 4680 « 1247 1248 1249 1250 1251 1252 1253 1254 1255 1256 1257 »

Aj Vy máte otázku?

Ak Vás tiež zaujíma čokoľvek k danej problematike, neváhajte a napíšte nám svoju otázku. Obratom na ňu odpovie odborný lekár.

Opýtajte sa lekára