31. marca 2024
Dobrý deň pán Doktor, mám 49 rokov, som v perimenopauze. Minulý rok v júli som mala kyretaz kvôli vysokej sliznici a neprestavajucemu krvácaniu, odvtedy beriem Progestanelle nepretržite, bez pauzy. Histologia v poriadku. Mám myom 1 cm ale ten mi nerobí problém, hormonálnu liečbu nemôžem mať kvôli vrodenej trombofilii. Menštruáciu mávam aj 4 týždne (2 týždne menštruácia pred a po špinenie, hnedý výtok). 2 týždne som bez krvácania a znovu sa to začne. Vedeli by ste mi prosím poradiť nejaké doplnky stravy, vitamíny ktoré by skrátili 4 týždňové krvácanie? Prípadne na aké vyšetrenie ísť? Ďakujem
nič take spolahlivé neexistuje…plán A :IUS Mirena + možno 1mg estrogenu denne teda HRT, plán B Simplexná hysterektomia nasledne HRT….tej filozofii liečby, čo mate nerozumiem a podla toho čo píšete právom.. nepíšete aku trombofiliu ako formu? a aký typ?to je doležite lebo HRT nieje syntetika ako Hatk…
31. marca 2024
Dobry den prosim vas 14dpo a test negativny, nie z ranného mocuČiže sa nepodarilo? Ci je sanca este?
zopakujte o 3 dni ak sa menzes nedostaví
31. marca 2024
Dobry den! Pan doktor, ako dlho mozem pockat s odstranenim endometrialneho polypu? Nekrvacam, to ma odradza od oper acie. Pekne sviatky Vam prajem. Dakujem.
je to malý kratky zakrok…. 3 mes.?potom sono endometria znovu
31. marca 2024
Dobrý deň. Posledná ms začala 24.februaraTeraz 27.marca pichnuty agolutin. Menštruácia mi v živote nemeškala. Niekedy 10-12 marec som mohla otehotnieť. Test z moču bol 27 negatívny čo by bolo len dva týždne. Na agolutin som išla , lebo 8.aprila mam lsk myomektomiu. Menštruácia včera prišla. Lekárovi som spomínala čo keď som otehotnela? Teraz, mam v tom zmätok. Môžem byť tehotná, bola som, alebo ako to celé mam brať??? Ďakujem
dalo by sa to dokazat ak tam bola-nebola /je / tehotnost testom HCG z krvi bud. týžden
31. marca 2024
Dobrý deň pán doktor. Ja som sa včera pýtala ohľadom problémov s krčkom maternice (mávam hlienovitý výtok, svrbenie v pošve, bolesti v podbrušku a kontaktné krvácanie krčka). Bola som viac krát liečená – antimykotikami aj antibiotikami, ale vôbec nedošlo k zlepšeniu. Je možné že tam mám nejaký chronický zápal aj napriek tomu, že krčok pri klasickom vyšetrení vyzerá byť v poriadku a aj cytológia bola v poriadku? Ďakujem za odpoveď.
ak je citlivý pri palp.vyšetrení zapal krčka nemožno vylučit…. v cytologickom natere by malo potom byt vela“ zapalových buniek“
31. marca 2024
Ďakujem za odpoveď. Tehotnost je želana a vôbec neriešim to ktorý deň prišlo k oplodneniu, len ma zaujímalo či teda je tam ešte šanca že to bude dobre, aj keď je to ako keby dva týždne „pozadu“. Veľmi sa bojím, lebo dr sa tváril tak nejak čudne ale povedal že smerodajné bude sono o týždeň vo štvrtok a hcg či to vôbec rastie. Dnes som spravila ďalší test, čiarka je silná asi tak ako predvčerom, nezdá sa mi že by bola silnejšia, ale slabšia určite nie je. Ak by teda došlo k oplodneniu až na ten 18DC čo bolo 6.3. , už by malo byť vo štvrtok vidieť aj plod?
ano šanca tam je dobra a sono kludne až o 14 dní nie je sam kam ponahlat…2 týž „zaostavanie“ v ranej tehotnosti neriešime- bude nas zaujímat vitalita plodu
31. marca 2024
Dibry den! Pan doktor, chcem sa opytat. Mala som trikrat cystu na vajecniku a trikrat mi zmizla. Je potrebna napriek tomu laparoskopia? Dakujem.
ak teraz nemate tak logicky nie a zaleží potom od velkosti a charakteru cysty , tiež veku a klinických ťažkostí
31. marca 2024
Pekny sviatočný deň prajem, prosim obraciam sa na vás čo by ste mi poradil. Posledná ms bola 3.febr odvtedy nič, len predošlé dni priesvitny výtok s malými hnedými kúskami. Prsia mám citlivé bolestivé a podbrusko sem tam pobolieva inak som v pohode, v máji ma čaká dlhá cesta a bojím sa že pripadne nejakou podpornou liečbou na spustenie menštruácie si privediem silnú dlhu ms a to na cestu naozaj nepotrebujem, chcem sa opýtať či mi stačí tento problém riesit až po ceste?mam 40 rok posledná kontrola sono prehliadka vo febr a ms uz mám nepravidelnú posledný rok.vdaka.
ak vylučujete tehotnost počkal by som ..do maja je daleko…. ale ak je tenzia silna tak Agolutin 120mg teraz už
31. marca 2024
Dobre rano! Pan doktor, chcem sa opytat. Mam endometrialny polyp. Nekrvacam. Je potrebne ho dat odstranit? Dakujem.
ano – nemusíte okamžite, ale čímskor tým lepšie- je to potenciálna prekanceroza
31. marca 2024
Dobry den pan doktor, Od vcera vecera ma trápi hustý vytok, opuch a svrbenie spojené s tým že ked sa dotkne dole tak to trocha boli. Je to jemne cervene. Nakolko su sviatky a k dr sa nedostanem, mam doma fungicidin mast a gynophylus 6ks tablety mozem to používať na moj problem? Asi lepsie ako nic ďakujem…
zrejme akutna mykoza,,,,v lekarni je volnopredaj Canesten 6x100vag tbl brat 2x denne aj krem ten 2x denne obe kupte 2 balenia
Aj Vy máte otázku?
Ak Vás tiež zaujíma čokoľvek k danej problematike, neváhajte a napíšte nám svoju otázku. Obratom na ňu odpovie odborný lekár.
Opýtajte sa lekára