MUDr. Jozef Španka

On-line gynekologická poradňa

slúži na konzultáciu otázok týkajúcich sa intímneho zdravia žien. Má len odporúčací charakter, vhľadom na to, že nie je možné dôkladne vyšetriť prípadné zdravotné ťažkosti, ktoré je potrebné riešiť návštevou odbornej ambulancie.

Vaše otázky budú zodpovedané do 24 hodín a denný limit je 30 otázok.

MUDr. Jozef Španka
gynekológ a pôrodník s 35-ročnými skúsenosťami www.ingyn.sk

31. augusta 2023
Dobrý deň pán doktor. Chcela by som Vás poprosiť o radu. Manžel mi veľmi stlačil prsník a urobili sa mi na nom dve modriny, ktoré som si vsimla po 2 dňoch. Prsník ma neboli ale modriny sú fialové. Myslíte žeby som mala s tým niekde ísť napríklad na sono prsnikov alebo ku gynekológovi, alebo mam počkať ci prirodzene zmiznú. Som vystrašená lebo viem ze stláčanie prsnikov vedie k rakovine prsníka. Ďakujem Vám za odpoveď

„nevadi“ avšak dop. sa po „traume“ prsníka ked už je všetko v klude/ 2mes/ tak sono ev i MMG / ak ste 40+/ …….nabudúce jemne.

31. augusta 2023
Dobrý deň, z cytológie mi vyšli výsledky ASC-H + pozitívne HPV 16 aj HPV 18 + Ki67 pozitívne aj p16 pozitívne. Poslali ma na kolposkopiu, veľmi sa bojím mám 24 rokov, myslite že už to môže byt rakovina? Ďakujem za odpoved.

nie zatial nie ,ale ak pretrváva pozitivita onkoagresívnych serotypov HPV viac ako rok je to signal že imunita si nevie s tým tak lahko poradit a musíte byt už prísne sledovaná, sučastou liečby musí byt absolutna monogamia oboch partnerov- ide o sex. prenosný virus

31. augusta 2023
Zdravým po hysteroktomi vaječníkov a maternice môžu byť stále bolesť pri pohlavnom styku? Zákrok bol už dávnejšie

ano možu, zaleží ako bola operácia prevedená a aký bol proces hojenia

31. augusta 2023
Dobrý deň, momentálne mi mešká menštruácia už 6. deň, spravila som si včera aj dnes ráno tehotenský test obidva vyšli negatívne, posledný pohlavný styk som mala 26.8. a ešte predtým 19.8. obidva chránené ( prezervatív), viete mi poradiť prečo sa menštruácia doposiaľ nedostavila, ďakujem.

príčin meškania ak vylučime tehoztnost može byt viac, najskor su za tým „hormony“ alebo cysta vaječníka ak by meškal 14-21 dní až potom gynekologovi   6 dní je „nič“

31. augusta 2023
Dobrý deň mna zaujíma či sa dá odtok plodovej vody zastaviť ( nie keď odtečie cela naraz – ale keď odteká ) – ak že žena okolo 30tt , ak áno ako ?

ano da ,metodikou amniopatch ale uspešnost nieje vysoká, kedysi sme to u nas na klinike robili ale upustili sme od toho

vid.článok od nas

FOTO: Amniopatch aj u nás! Gynekológ lieči nenarodených raritným zákrokom (pluska.sk)

31. augusta 2023
Dobry den tak som bola u GP spravili rychlo test mocu dnes a dalsi mi poslali do labaku. Z rychlotedtu vyslo ze su tam bakterie a ze mi daju antibiotika som 8.5tt je to v poriadku Ak som dobre pochopila dostanem tie iste ako som mala vlani ked som mala krce a to boli nitrofurantion, su tie vhodne ? Ze toeto davaku v prvom trimestri Vcera som mala sono u poliakov a ze aj velkostpu aj stdiecko v norme vyhovuje veku.

nitrofurantoin ano len ak vyšla citlivost bakterii na neho inak by som ho naslepo v I. trimestri nedával..

31. augusta 2023
zdravim, chcem sa spytat či je nejaka hatk po ktorej by som schudla? mam 9 mes od porodu dakujem

nepíšete to hlavne -či dojčíte

31. augusta 2023
Dobrý deň, 25.8. som absolvovala kyretaž na základe zamlčaneho potratu. Po zákroku som na druhý deň ešte jemne špinila. Nemala som a ani nemám žiadne bolesti.Dnes som začala jemne krvácať ako pri menštruácii čo je ešte určite skoro, chcem sa opýtať či sa mám obávať alebo je to prirodzený jav.Môj pán doktor má momentálne dovolenku. Bolesti nemám len to slabé krvácanie. Ďakujem

ak nie su bolesti a zvyšená teplota ok,   slabé krvácanie može byt po zakroku 7-10 dní….všetci sme na DV:)

31. augusta 2023
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať či sa duphaston nasadzuje každý mesiac v tom istom dni cyklu, pretože duphaston používam už druhý mesiac a prvý cyklus mi dr naordinoval 16DC a druhý 13DC . V prvom cykle mi menštruácia prišla na 29DC. V prvom cykle som užívala aj clostylbegyt 2×1 tabletka, to ale nezafungovalo , vajíčko nenarástlo , tak sme v ďalšom cykle zvýšili dávku na 3×1 . Je to podľa vás v poriadku takýto postup? V príbalovom letáku sa nikde nepíše až o takej vysokej dávke . Na tento cyklus mi vajíčka dozreli hneď dve a podávala sa injekcia ovitrelle. Ďakujem za odpoveď

ak mi nezareaguje pri folikulometrii na 2×1 tak dalej neskušam ale posielam do CAR, duphaston by som dal 15.DC…. v letaku može byt písané že max. 2 tbl. su však aj postupy off label/ s tichým suhlasom vyrobcu/ že sa skuša aj 3×1…..osobne som to nikdy tak neskušal…

31. augusta 2023
Prosím vás po 30t tehotenstva sa berie v akom tt krv ešte ? Dakujem

36týž./ plus minus/- mate na to kolonku v materskej knižke  mame na mysli fyziologicku tehotnost samozrejme

Stránka 1746 z 4683 « 1741 1742 1743 1744 1745 1746 1747 1748 1749 1750 1751 »

Aj Vy máte otázku?

Ak Vás tiež zaujíma čokoľvek k danej problematike, neváhajte a napíšte nám svoju otázku. Obratom na ňu odpovie odborný lekár.

Opýtajte sa lekára