MUDr. Jozef Španka

On-line gynekologická poradňa

slúži na konzultáciu otázok týkajúcich sa intímneho zdravia žien. Má len odporúčací charakter, vhľadom na to, že nie je možné dôkladne vyšetriť prípadné zdravotné ťažkosti, ktoré je potrebné riešiť návštevou odbornej ambulancie.

Vaše otázky budú zodpovedané do 24 hodín a denný limit je 30 otázok.

MUDr. Jozef Španka
gynekológ a pôrodník s 35-ročnými skúsenosťami www.ingyn.sk

31. augusta 2023
Dobrý deň, gynekológ mi predpísal Progestenale na úpravu cyklu- dlhá menštruácia -19 dní.Liek mám aplikovať vaginálne,vraj má lepší účinok ako perorálne.Uzivanie len od 17 do 26 DC.Mám prosím 2 otázky.1. Ak sa liek aplikuje vaginálne a nejaka časť sa vylúči von má to potom želaný účinok?2.zle som si vypočítala dni a miesto 17 DC,som si prvú dala 15 DC.Ako mám teraz pokračovať?Mám užívať do toho 26 DC?alebo teda o 2 menej 24DC a ďalšie potom už normálne od 17DCĎakujem,želám pekný den

kludne možete vaginalne, ak ste začali 17. DC  nevadí berte proste 10 dní……klasicky davame bud od 15.DC alebo od 17.DC  po dobu 10-12 dní aspon na 4-6 mes.

31. augusta 2023
Má zmysel uzivat ešte femibion alebo kys listovú po 30tt tehotenstva ?

nemusíte nič ak sa riadne stravujete…ak tak postačuje femibion..obyčajná čistá kys. listova ma vyznam do 12. týždna

31. augusta 2023
Dobrí deň mojej priateľke robili hysteroktomiu dávnejšie maternica vaječníky.. ale stále ju boli pri pohlavnom styku mala by vyhľadať odbornú pomoc vyšetrenie ? Partnerka nieje zo Slovenska a ani jej to na Slovensku nerobili ..všade som sa dočítal že rekonvalescencia 6 až 10 týždňov ale ona to má omnoho dlhšie ….a stále ju to boli … Ďakujem za odpoveď

ano správne žiadne bolesti byt nemali byt, len ako by šlo o velmi komplikovanu hysterektomiou/ v komplikovanom teréne/,komplikované hojenie so zapalom a pod.   býva to často spojené s naslednými masívnymi zrastmi v dutine brušnej a to bolí

31. augusta 2023
Dobry den, som v 24tt tehotenstva…Pan doktor vcera na vecer som mala pod brusku na bokoch a aj vstrede skratka vsade jemne krce ale to je asi tym ze sme sa z priatelom hadali a ja som strasne plakala moze to byt tym ?Dnes rano som vstala a citim ako sa babätko hybe,kope ma v spodku brucha az tak ze mi take pichave bolesti idu pomaly do pošvyMoze to byt zo včerajšie stresu?Neubliži to nejako babätku?Dakujem.

ano, najskor je Vaša uvaha správna….jednorazovo by to vadit nemalo… hádky až po 38 .týždni:)

31. augusta 2023
Dobrý deň . Mám opakovaný zápal močových ciest a od lekárničky som si vybavila Monural, ráno plánujem ísť k doktorke aby som jej dala ranný moč a predpísala mi antibiotiká. Môžem ten Monural večer užiť a ráno ho vycikať rovno do ampulky na moc ?

ano len poviete že ste ho užili aby to zapísala na žiadanku do labaku

31. augusta 2023
Dobry den, ako funguje pharmatex, ked si to tam vlozim rozpusti sa to rovnomerne ? Plus pristel si umyval penis 20min pred sexom aj mydlom.. potom som ho ale upozornila , ze mydlom by sa 2hod pred nemal umyvat. Umyl si ho este 2x vodounpreistotu, je nejaka sanca, ze sa tam to mydlo dostalo aj tak?

po zavedení čípku je nutne vyčkat asi 5 min, pri kreme sa čakat nemusí, na intimnu hygienu oboch v danej suvislosti len mydlo saforelle

podrobne o Pharmatexe

Pharmatex – nová generácia lokálnej antikoncepcie (pluska.sk)

31. augusta 2023
Prosím vás, odkedy sa kontrolujú prietoky ? Som 30t a lekar mi to ešte nekontroloval 😉 iba sa zaujímam, lekarovi verim

v 32 týž….. ak su ok tak potom ešte jedno sono po 38 týždni

31. augusta 2023
A ako prídete nato že tá placenta nefunguje ? Ide babo hneď von alebo sa sleduje ?Keď rastie po každej poradni ako má tak toto podozrenie nie je ? Ak je “tabuľkovo” hmotnosť aj dĺžka.

zjednodušene: ak mame podozrenie že plod zaostava v raste- hypotrofia plodu /IUGR /minus viac ako 10-14 dní kontrolujeme jeho parametre a prietoky  častejšie á 7 dní alebo ešte častejšie ,na to aby išlo babo ihned „von“ musela by byt ťažká porucha prietokov tzv. amputacia endiastolickeho prietoku…..kontroluje sa aj kopa dalších parametrov ale to su veci ktoré vediet nemusíte lebo im neporozumiete….myslím v dobrom

ak by vas to zaujímalo čo sa učia študenti medicíny prosím

Prenatální dopplerometrie – Prof. MUDr. Marek Ľubušký, Ph.D., MHA – prenatální diagnostika, gynekologická operativa (lubusky.com)

31. augusta 2023
Pekný deň v 33t pôjdem na kontrolu k lekarovi- budú brat aj krv / ster ? Alebo aky je postup v 33t

len bežná poradna ak niečo nezabudli predtým..

31. augusta 2023
Dobrý deň pán doktor. Chcem sa spýtať 2x mám za sebou biochemické tehotenstvo potvrdená krv pár dni a klesnutie ? čo by ste odporúčali aké vyšetrenia? Podarilo sa nám s clostillom a Ovitrelle ale skoncillo to takto. Jedno bolo vo februári a druhé teraz. Vďaka za odpoveď

ak to bolo 2x po indukcii neuspešné radšej už konzultujte CAR a nestrácajte čas, niektoré špecializovane vyšetrenia vyžaduju pečiatku špecialustu v CAR  -obvodák na to nestačí-nepreplatí to ZP

Stránka 1747 z 4683 « 1742 1743 1744 1745 1746 1747 1748 1749 1750 1751 1752 »

Aj Vy máte otázku?

Ak Vás tiež zaujíma čokoľvek k danej problematike, neváhajte a napíšte nám svoju otázku. Obratom na ňu odpovie odborný lekár.

Opýtajte sa lekára