MUDr. Jozef Španka

On-line gynekologická poradňa

slúži na konzultáciu otázok týkajúcich sa intímneho zdravia žien. Má len odporúčací charakter, vhľadom na to, že nie je možné dôkladne vyšetriť prípadné zdravotné ťažkosti, ktoré je potrebné riešiť návštevou odbornej ambulancie.

Vaše otázky budú zodpovedané do 24 hodín a denný limit je 30 otázok.

MUDr. Jozef Španka
gynekológ a pôrodník s 35-ročnými skúsenosťami www.ingyn.sk

28. augusta 2023
Tak teda to je divne to bol novy partner a on nikde nic nemal myslim ze to bolo oralnym stykom prenesene pri sexe sme mali kondom boli to take pupakyvriedky asi 4 cerveno biele nie priesvitne k dr som nestihla ist po tyzdni to zmizlo ale poriadne to svrbelo. Mohol to byt herpes ale daco ine? Uz teraz asi nema zmysel testovat

mohlo ist aj o kvasinky pre nich  je svrbenie typické, herpes bolí

28. augusta 2023
Dobry vecerJe v poriadku alebo moze ist o nieco vazne ak boli pri sexe podbrusko? Vdaka

ak jednorazovo nemusí ist o nič važne, ak sa to opakuje na vyšetrenie…..zaleží aj od intenzity styku..ine je „divočina“ ine na „lenivca“

28. augusta 2023
Pan doktor myslim ze to bol ten herpes ..mna v tom case zacalo boliet aj hrdlo a teraz citam ze sposobuje aj faringytidu ..s tym partnerom uz nie som ale ako je mozne ze som take nieco dostala ked on nic take nemal davam si ozaj pozor

po lopate: ako som  už písal herpes simplex genitalis HSV2 možete dostat len pri pohlavnom styku- stačí kontakt genitálii musí ist však o akutne štádium ochorenia teda praskujuce pluzgieriky a ta „vodička“ v nich je infekčná…..ako to je teda tak, by som sa mu tgeda pekne „podakoval“…infikovaní totiž dobre vedia, že styk možu mat len v kludovom štádiu ochorenia – to može byt 3 mesiace aj 3 roky….a pri oslabení imunity herpes vyraší pod.ako na perách HSV1…. virus HSV2 je doživotne zabudovaný v sakralnych gangliách – nervových zvazkoch okolo krížovej kosti….  či však realne ide -išlo o HSV2 neviem

28. augusta 2023
Dobrý deň pán doktor, MS mi mešká 4 dní, počas ktorých pociťujem jemne bolesti podbruška akoby mala prísť a nič…od nechráneneho styku prešlo 8 dní, čo je na test skoro. Chcem sa ale spýtať, v prípade, ak aj ide o tehonsyvo, sú tieto mierne bolesti podbruška v poriadku alebo je to niečo vážne ? Iné ťažkosti nemám k dr. Viem ísť najskôr 5.9, či to stačí ….27.7 som mala.rpvenu preventívnu prehliadku všetko bolo tiež v poriadku, žiadne cysty ani nič také. Ďakujem pekne .

ak sa nedostaví do 14 dní urobte si test…8 dní od styku priznaky tehotnosti nebývaju-vajíčko sa len dokotulalo do maternice, skor ide o tenziu s progesteronu…zatial

28. augusta 2023
Dobry den pan doktor, uz som vam pisala ohladne toho, ze sa mi urobila 1,5 cm hrcka na pravom pysku, je zapalena a na dotyk boli. Davam si na to gafrovu mast, 2x denne a opuch a bolestivosť pomaly ustupuje. Chcela som sa opytat, cim to moze byt spôsobene? Doteraz som s tym nemala problem. Zacalo to tak, že pri behu som asi 2 dni presne na tom mieste pocitovala bolest a potom sa tam objavila hrcka. Teraz radsej nesportujem. Je potrebne s tym este ist za gynekologom? Dakujem.

zapalený/ zhnisaný/ vlasový vačok chlpku, často pri zanesení infekcie alebo mikroporanení pri depilácii

27. augusta 2023
Dobry den, chcem sa spytat, 10 dni som na antibiotikach, posledne 4 dni citim bolest prsnikov a bolest dole v podbrusku, taktiez ma pri pohlavnom styku bolelo bodbrusko v zavislosti od polohy a intenzity. Prave zacali plodne dni, ovulacia, moze to byt spojene prave s tymto, dakujem za odpoved. Pohlavny styk som mala po troch tyzdnoch, vtedy bol bez bolesti

ano može ale max tak 3-4 dni na vrub ovuLačnej krízy

27. augusta 2023
Dobry den. Je mozne otehotniet aj v pripade, ze sa partner do zeny neurobi, ale moze mat ,,vytok,, pocas sexu ? Dakujem

ak myslíte prostatický sekret- ten spermie neobsahuje

27. augusta 2023
Dobry den, chcela by som sa opytat, predvcerom sme mali s manzelom styk a dnes som si v sprche vsimla taky asi 3cm dlhy vytok nazltlej farby bez krvi. Bol taky tuhsi. Momentalne som v 13tt, myslite si ze mam navstivit lekara? Mohla to byt hlienova zatka? Nikde sa neviem dopatrat, kedy sa ta zatka tvori. Na poslednej kontrole som bola v utorok a vsetko bolo v poriadku. Dakujem

hlienova zatka to sa bavime o 39-40 týždni….. zatial nič stým len styk mat velmi šetrný

27. augusta 2023
Vybrali by ste si na porod antolsku alebo ruzinov ? Dakujem za radu Zvazujem prof zahumenskeho alebo dr sysak

ak ste dohodnuta s Rasťom tak oki na Antolskej…    ja by som si vybral Bory-to je vlastne „Ružinov II“. je tam 12 mojich ružinovských  kolegov je to ako v top nemocnici v USA, len sa treba včas zaregistrovat ..ak ak xcete aj skuseneho porodníka čo je uplne najdoležitejšie  tak 1300€…peniaze nelutujte

27. augusta 2023
Dobrý deň pán doktor. V stredu mi vyšiel prvýkrát pozitívny tehotensky test. V piatok som však mala krvavé špinenie 1x. Včera 2x a dnes to je už hnedé špinenie, také hlienovité. Testov som si robila viac a čiarka je stále silnejšia. Menštruáciu mam dostať až zajtra. Testovala som sa skôr kvôli tomu, že si v tehotenstve musím pichať Clexane a plus podstupuje intralipidovu liečbu na reprodukcnej imunologii. Chcem sa Vás spýtať, dá sa v takomto skorom štádiu (podľa MS 4tt +0) s tým niečo robiť ? Znamená to začínajúci potrat alebo nemusí ešte o nič ísť? Mala by som kontaktovať lekára?Ďakujem Vám za odpoveď.

nič sa stým robit nedá, na sono najskor ak tak za 14 dní…  hlavne kludový režim, kys.-listová, gestageny do 12. týždna….proste polihovat nestresovat spotting byt može

Stránka 1753 z 4683 « 1748 1749 1750 1751 1752 1753 1754 1755 1756 1757 1758 »

Aj Vy máte otázku?

Ak Vás tiež zaujíma čokoľvek k danej problematike, neváhajte a napíšte nám svoju otázku. Obratom na ňu odpovie odborný lekár.

Opýtajte sa lekára