MUDr. Jozef Španka

On-line gynekologická poradňa

slúži na konzultáciu otázok týkajúcich sa intímneho zdravia žien. Má len odporúčací charakter, vhľadom na to, že nie je možné dôkladne vyšetriť prípadné zdravotné ťažkosti, ktoré je potrebné riešiť návštevou odbornej ambulancie.

Vaše otázky budú zodpovedané do 24 hodín a denný limit je 30 otázok.

MUDr. Jozef Španka
gynekológ a pôrodník s 35-ročnými skúsenosťami www.ingyn.sk

27. augusta 2023
Dobrý deň chcela by som sa opýtať .. 6.8 mi skončila menštruácia. Po skončení 12.8 mi nastúpilo špinenie nebolo to nonstop ale raz za dva dni trvalo to do 20.8 … pridružovalo sa mi k tomu silná bolesť krížov, pdobruska, vaginy a pro jedle mám horkú chuť stále . Teraz 26,27 mám veľké bolesti panvy krížov a pod rebrami . Mohla by som sa opýtať o čo by mohlo ísť?

podla toho popisu ide o  PMS- premenštruačný syndrom, uporne bolesti su dovod na vyšetrenie  na pohotovosti!

27. augusta 2023
Dobry den, chcem sa spytat, posledny rok mam dost casto kvasinky, mala som ich uz asi 3-5 krat. Mozete mi doporucit nejake tabletky alebo nejaky krem/gel čo na to pomáha? Čipky moc nechcem lebo viem že by som si stale musela kupovať nové balenie. Ďakujem

ak ide len o kvasinky v pošve tak Canesten vag tbl. ale po dobu min. 10 dní….a potom probiotiká napr Gynimun intim care 10 dní po sebe do pošvy večer a potom 1x týždenne po dobu 10 týždnov, opatrenia dietetické, hygienické, nevhyholovat sa uplne , obmedzit sladké, a biele pečivo len bavlnené spodné pradlo.. žiadné tanga….  ak je zapal aj zvonka tak Canesten creme 2x denne po dobu min 7-10 dní…liečbu neukončovat hned ako miznu ťažkosti ale zotrvat.

27. augusta 2023
Dobrý deň, chcela by som sa informovať, je možné že ovulácia prebehla po pichnutí injekcie ovitrelle na 11DC?aj keď som necítila žiadne príznaky ovulácie ( hlien, bolesti v podbrušku) do koľko hodín od podania by sa mala dostaviť ovulácia? Mala som nasadenú liečbu clostylbegytom a dupastonom na úpravu cyklu a od pondelka 13DC mám opat začať užívať duphaston .Ďakujem zq odpoveď .

zvykne prebehnut do 48 hodín…citit to povinne nemusíte

27. augusta 2023
Dobrý deň , chcem sa Vás spýtať, pod pravým prsnikom cítim bolest na dotyk ked si zatlačim prstom , ako konci prsnik dole tak tam to cítim viete mi povedať o co sa moze jednať?co môže tu bolest spôsobovať? DAKUJEM pekne za odpoveď

nie netuším….

27. augusta 2023
Dobry den, je prosim vas v poriadku ked mam pocas tehotenstva velmi suche bradavky az popraskane chrasticky? Dakujem

nie nieje -premastovat panthenolovou alebo kalciovou mastou

27. augusta 2023
Dobry den, ake su moznosti medikamentoznej liecby vysokeho estrogenu? Dakujem

to je vytrhnute z kontextu-malo info….  musíme poznat príčínu až potom možeme liečit a rozhodne nie cez net online alebo dr.Googlom a doma….. zvyšený može byt napr.pri hyperestrizme u obeznej ženy ked sa deponuje v tuku a sposobuje hyperpláziu sliznice maternice a krvácanie….. ale to je len jeden príklad. gynekolog už vie čo ma robit a ak nie pošle Vas endokrinologovi

27. augusta 2023
Dobry den, mozem dostat od partnera herpes na genital ked on nema ziadne nikde viditelne priznaky ? Ako sa taky herpes lieci ? Boli to take pupaky asi 4 cerveno biele nie priesvitne k dr som nestihla ist po tyzdni to zmizlo ale poriadne to svrbelo. Mohol to byt herpes ale daco ine?

len v akutnom štádiu pluzgierikov  je možný prenos, podobne zo ženy na muža…. v štádiu remisie možete mat styk bez obáv…….inak pozor ochorenie HSV2 nieje liečitelné len liečebne ovplyvnitelné

muža by to bolelo už v klude pod. ako ženu a styk by ak je trochu inteligentný mat nexcel…

27. augusta 2023
Pán doktor mne ako tehotnej chuti vyprážaný syr – je Ok jesť ho v tehotnosti? 30tt

ja nie som dr. Bukovský!… možete, ženy v nacistických koncetrákoch jedli tak max. zemiakove šupky a rodili zdrave deti……akurat maličké:(—-

27. augusta 2023
Dobry den, mam silne bolesti v podbrusku a tlaky na mocenie (stale, aj ked vycikam len par kvapek) ale uz k tomu aj palenie v posve (to uz prebija mocak). Doma mam aj Macmiror do posvy aj Monural prasok. Mozem si dat oba sucasne? Neviem posudit, ci je to gyn.alebo urol.problem… Dakujem.

urologický!!! zapal močoveho mechura obavam sa monural nebude stačit!!! bud treba riadne antibiotiká aspon na 7 dní….nepíšte sem prosím tento typ otazok lebo stracate čas….ja tu nemožem sediet celý den…. stravil som sedením 9 hodín v  aute….. vela tekutín zatial a rano svojmu VLD obvodákovi

27. augusta 2023
Dobry den, spat k otazka ohladom LH, dakujem za info. partner je ok, moj gyn mi robil hormonaly profil a z toho su tieto vysledky ale nedal mi ziadne lieky ani nic iba ze mam prist na kontrolu po 3 mesiacoch. Nebiem teda co mam od neho ziadat, aky postup aku liecbu ak mam vysoke LH oproti fsh? Dakujwm

ked povedal že vyčkat tak vyčkat, ja nemožem do toho vstupovat ked už bolo raz rozhodnuté..možete zatial brat na podporu činnosti vaječníkov volnopredjaný Inofolic po dobu 3 mes.

Stránka 1754 z 4683 « 1749 1750 1751 1752 1753 1754 1755 1756 1757 1758 1759 »

Aj Vy máte otázku?

Ak Vás tiež zaujíma čokoľvek k danej problematike, neváhajte a napíšte nám svoju otázku. Obratom na ňu odpovie odborný lekár.

Opýtajte sa lekára