9. augusta 2023
Dobry den. Prosim Vas, ak je mozne otehotniet len par hodin do mesiaca a naozaj netusim, ktore hodiny to su… ako sa mi to moze podarit? Na webe spominaju meranie teploty cez posvu, ale tomu by som sa rada vyhla.
ano je to asi 24 hodín do mesiaca idealne cca 12 hodín po ovulácii…..pri pravidelnom 28DC je to okolo 14.DC….meranie bazalnej teploty je nespolahlivé to je fakt…..čast žien vie kedy ovuláciu práve má,
9. augusta 2023
Dobry den, pocas pohlavneho styku ma vagina palila/bolela a neskor bola aj opuchnuta, opuch po par hodinach zmizol. Predtym sa mi to nikdy s partnerom nestalo, tyzdne pred tym som bola preventivne na STD testoch ktore vysli negativne. Presli uz 2 dni a nic ma neboli len mam stale taky zvlastny pocit dole ako keby to bolo take citlive. Vytok nemam ziaden. Viete mi poradit co by to mohlo byt?
možno aj alergická reakcia na ejakulát ak bol styk uplný
9. augusta 2023
Dobre ranko Pan doktor som v 20tt a asi od 17tt mavam vytok biely až žlty bez zapachu bez svrbenia bez palenia…V pondelok som bola na morfologickom utrazvuku a vysetrovala ma zo spodu ze vraj babätko nemože poriadne vidiet ze vraj mam vela tuku a to mam 75kg …a vybehla na mna z tym ze co to ma akoze znamenat ze mam vytok nech to okamzite riesim atd.Moja gynekologicky o tom vie a nic mi na to nepovedala asi pred tyzdnom som bola na pohotovosti a pytali sa ma ci mavam vytok hovorim ano a povedali ze okey to je v poriadku…A ako som prisla z toho morfologickeho utrazvuku domov na vecer som zacitila take svrbenie v pošve a to bol pondelok a sem tam to citim aj teraz ale nesvrbi ma to stale …Moze to byt aj z toho ze ma vysetrovali zo spodu? Z toho gelu?16.8. Mam kontrolu u mojej gynekologicky staci az ked sa tam zmienim o tom nech mi spravia vyter?A zmienim sa aj o tom ze partner ma podobnu vec tiez ma palenie svrbenie penisu pravdepodobne mykoza ale uz to ma pomaly vyliecene,odkedy to ma/mal tak nemame spolu pohlavny styk je mozne ze som to nejako chytila od neho?Nie je to nebezpečne pre babätko?Dakujem.
mykoza nieje sex prenosne ochorenie, ano aj sonogel može provokovat mykozu za určitých okolnosti ….na vyter skor ako 16.8
9. augusta 2023
cize ak by som mala diabetes gestacny a OGTT by ho neukazal, tak by sa u dietata na sone v 30tt nieco naslo ? musela by sa nasadit dieta – pripadne inzulin a babatko by bolo OK ? v podstate by sa ,,zaliecilo,, do porodu a nehrozila by pri porode potom diabeticka fetopatia plodu?
oGTT by ho ukazal….resp. by ukazal len poruchu glukozovej tolerancie, nie vždy ide o GDM…zaleži od hladiny cukru po 2 hodine.. či je do 7 alebo nad 11 to je rozdiel
9. augusta 2023
odpisal ste ze Fluomizin ma dobru citlivost na vyliecenie Gardnerelly ze mam uzivat 7-8 dni a to ako? ved tam je len 6tabletiek
ked dop. vaš gynekolog len 6 dní tak 6 dní..
9. augusta 2023
prosim Vas a je normalne ze sa mi v tehotenstve ta Gardnerella vracia po 8-9tt ? uz som brala macmiror , teraz ten fluomizin co som vam pisala a co bude dalej ? je nejaka prevencia kt viem ,,brat,, aby sa opat nevratila ? probiotika som brala celu dobu a zial naprik tomu sa vratila je to nebezpecne pre mna ak to bolo 1x aj 2x zaliecene ? ( myslim z pohladu toho , ze sa vracia ?/
minimalne dop. po preliečení brat Gynimun intim care 1x týždenne
9. augusta 2023
pan doktor stale v tehotenstve / lekar mi robi vyter z posvy kazdy mesiac/ a vzdy mi vyjde nejaka bakteria. zaujima ma, ze ci moja imunita celkova sa s tym dokaze vyrovnat alebo sa mysli len posvova imunita na zaklade lactobacilov ?
ano imunita si vačšinou poradí ak ste inak zdrava mimo tehotnost, laktobacily su len jedna línia ochrany -slizničná
9. augusta 2023
Dobry myslite si ze je este rozumne mat dieta vo veku matky 38 otca 45 (prve dieta) v takomto veku su rizika vacsie na choroby áebo je to individualne ?
ak ste obaja zdraví je len štaticky zvyšené riziko genetického poškodenia plodu, nie však natolko aby to bolo nerozumné ist do tehotnosti
9. augusta 2023
Dobrý deň.Ak mám náhodou nejakú kvasinkovú infekciu,zaberie mi na to ATB Ciprinol 500? (na 5 dní). Ďakujem za informáciu.
nie nezaberie skor ju zhorší- ide o antibiotikum nie antimykotikum
9. augusta 2023
Mne bol nariadení Norethisteronom brat od 15 dňa cyklu 10 dní. Mám ho brať aj keď mi dovtedy nepríde ovulácia ?
berie sa bez ohladu na ovuláciu neovuláciu
Aj Vy máte otázku?
Ak Vás tiež zaujíma čokoľvek k danej problematike, neváhajte a napíšte nám svoju otázku. Obratom na ňu odpovie odborný lekár.
Opýtajte sa lekára