MUDr. Jozef Španka

On-line gynekologická poradňa

slúži na konzultáciu otázok týkajúcich sa intímneho zdravia žien. Má len odporúčací charakter, vhľadom na to, že nie je možné dôkladne vyšetriť prípadné zdravotné ťažkosti, ktoré je potrebné riešiť návštevou odbornej ambulancie.

Vaše otázky budú zodpovedané do 24 hodín a denný limit je 30 otázok.

MUDr. Jozef Španka
gynekológ a pôrodník s 35-ročnými skúsenosťami www.ingyn.sk

8. augusta 2023
Dobry den, pan doktor, pred mesiasom som zacala pouzivat antikoncepciu Belara a po tyzdni som ju vysadila, kedze som zistila, ze nie je vhodna pre mna. Momentalne mi od povodneho terminu (al by som ziadne hormony nebrala) meska menstruacia tyzden. Kolko najviac moze meskat, kedy to uz je problem? Dakujem pekne za odpoved

vyčkate do 14-21 dní…..ked ste už  začali mohli ste ten 1. blister dobrat…. dovod na okamžite vysadenie su len uporné bolesti hlavy…

8. augusta 2023
Prajem pekný deň, chcela by som sa opýtať vi je vhodne užívať inofolic combi premium, nakoľko som sa Dočítala, že je pre ženy s vyšším BMI. Moja váha je 75 kg, výška 173 cm a mám 24 rokov. S partnerom sa snažíme už 9 mesiacov. 3 mesiace som užívala GS Mimistar forte. Ďakujem za odpoveď.

nič tym nepokazíte…. zvažte ale aj spermiogram partnera ak sa snažite pravidelne  t.j 2x týždenne

7. augusta 2023
Pán doktor, mám narok nato, aby mi doktor dal do rúk výsledky z krvneho profilu? (Odber krvi na hormonony) A ešte jedna otázka, cykly má nepravidelne chcela som zistiť príčinu avšak z výsledkov krvi je všetko v poriadku môže sa to stať ? Napriek tomu, že cykly sú 40 dnove, 53, 70, 85, 50….

ano može Vám to vydat…..ide o to najma, či ide o ovulačný cyklus /bifazický/ teda či je po 22.DC zvyšená hladina Progesteronu- hormonu žlteho telieska…

7. augusta 2023
Dobrý deň. Ovplyvňuje acylpyrín účinok antikoncepcie? Mám 21r. a prvý mesiac užívam antikoncepciu.

nie neovplyvnuje….

7. augusta 2023
Dobrý večer pán doktor, keď som užila tabletku po do 20 hodín, aká je jej účinnosť prosím vás?

v čase ovulácie/!/ a u naprosto zdraveho/!/ partnera asi 85%….ak je to nad 48 hod. učinnost rýchlo klesá….

7. augusta 2023
Prosím vás keď praskne plodový obal a odteká / odtečie plodová voda koľko ešte viete ženu “udržať “ aby neporodila ? ( ak sa bavíme o predčasnom prasknuti ( z infekcie napr )

niekedy aj cele týždne inokedy len pár hodín- zaleží od vela premenných… su situácie kedy však nastup porodu ani netlmíme. najma ak ide o 36+…

7. augusta 2023
Dobrý deň pan doktor prosím vás o radu mám 51a už 2roky som v m noenopauze mavam návaly tepla a nočné potenie každý deň aj viac krat za deň môj lekar mi neodporúča hormonálnu liečbu a bylinne pripravky som niektoré skúšala co by ste mi odporučili vy dakujem

ak su priznaky velmi vyrazné  prirodna liečba velmi nepomaha…možete však skusit Pelové zrno Sérelys one, alebo napr Fytofem, GS Merilin a pod…zazraky však nečakajte…..

7. augusta 2023
Dakujem za odpoved ohľadne laktobacilov – ak v pošve teda vyšlo že lactobacilus ++ a lactobacilus vaginalis neprodukujúci h2o2 tz že lactobacily mám ale tie “zle” ktoré posvu nechránia ?

mate tie, ktoré su menej želané ktoré chránia menej ako tie ktoré by sme viac potrebovali tzv.slektívne laktobacili ,ktoré potlačia tie ktoré  až tak nepreferujeme alebo „nepotrebujeme“

mate to krasne popísane na tomto webe

7. augusta 2023
Dobrý deň chcela by som sa ešte spytat , keď ma človek v novorodeneckej dokumentácii údaje o svojom narodení , tak je tam aj týždeň , respektíve mesiac narodenia ? A ako to určujú podľa toho čo povie matka ? 🙂 dakujrm

ak nešlo o porod v ustavnych podmienkach/ myslím pred rokom 1952 ev 1955?/ma všetky udaje matrika, tam už kludne može byt rozdiel aj v datume narodenia aj viac ako 1 den. možete tam požiadat o odpis rodneho listu…..stav novorodenca popísal privolaný lekar alebo porodná babica ale ako je to s takouto  dokumentáciou fakt neviem…lekari si vtedy rozhdone dokumentáciu viedli kvoli podkladom pre zaplatenie od poistovne

7. augusta 2023
Dobrý deň, čo mi nahradí Folivirin inj.? Že vraj prestali vyrábať. Mám 55 rokov, voľnopredajné lieky mi nezaberajú. Prípadne aké hormon. lieky mi odporučite? Ďakujem pekne za odpoveď.

riadnu HRT- hormonalnu subtituciu- tu musí gynekolog vybrat spou sVami na zaklade roznych skutočností…..“šije sa na mieru“….  neviem o tom že by Folivirin / estrogen + testosteron/nebol dostupný ale dnes ho už považujeme za zastaraly ev vhodný do rozvojových krajín…

Stránka 1794 z 4683 « 1789 1790 1791 1792 1793 1794 1795 1796 1797 1798 1799 »

Aj Vy máte otázku?

Ak Vás tiež zaujíma čokoľvek k danej problematike, neváhajte a napíšte nám svoju otázku. Obratom na ňu odpovie odborný lekár.

Opýtajte sa lekára