Časté letné infekcie u žien

Výskyt vaginálnych infekcií a ťažkostí močových ciest sa pripisuje hlavne prechladnutiu a zime. Podľa štatistík je však ich hlavnou sezónou leto, keďže sa objavujú až o 30 % častejšie. Svoj podiel na tom má večerné posedenie v kraťasoch a sukniach, chodenie naboso a nosenie mokrých plaviek, kúpanie sa v chlórovej vode.

Gynekologické problémy idú často ruka v ruke s ťažkosťami urologickej povahy. Vzhľadom na usporiadanie močových ciest a pohlavných orgánov žien sa všetky problémy, ktoré sa vyskytujú v pohlavných orgánoch, môžu rýchlo prejaviť aj v močových cestách a naopak.

Pozor na mokré plavky a na kvalitu vody

Jedna z hlavných letných aktivít, ktorá spôsobuje vznik zápalov v intímnych partiách, je kúpanie. V prvom rade treba čím skôr vymeniť mokré plavky za suché. Pre ženy, ktoré trpia opakovanými infekciami, môže byť problémom aj kvalita vody na kúpalisku.

Niektorým ženám nemusí vyhovovať chlórovaná voda v bazénoch, ktorá môže narušiť prirodzenú mikroflóru pošvy. Pre iné môže byť problémom voda v jazerách, kde sa môžu pri vysokých teplotách množiť sinice a iné škodlivé mikroorganizmy.

K rozvoju infekcie môže v niektorých prípadoch prispieť strih plaviek. Ďalším častým spúšťačom infekcií je prechladnutie.

Stavte na laktobacily a sexuálnu obozretnosť

Ako sa chrániť pred vaginálnymi infekciami? V prvom rade dbajte na dôkladnú intímnu hygienu a noste voľné oblečenie, ideálne sú maxi šaty a dlhé sukne. Pod ne si oblečte bavlnené nohavičky alebo vyrazte von „naostro“ tak, aby intímne partie dýchali. Ďalej sa odporúča zvýšiť príjem laktobacilov, ktoré pomáhajú obnoviť rovnováhu vaginálnej mikroflóry. Podporiť vaginálnu imunitu a stimulovať jej prirodzenú obranyschopnosť môžete napríklad prípravkom @Gynimun DUAL Protect alebo @Gynimun Intim Care. V prípade, že už začne žena pociťovať  zmeny a nepríjemné pocity v intímnych partiách, je tu ako prvá pomoc odprúčaný @Gyninim RAPID.