Nastoľme si rovnováhu aj TAM DOLE

Tri zo štyroch žien prekonajú vaginálnu mykózu aspoň raz za život. Vaginálne zápaly sú častým dôvodom návštevy u gynekológa. Svoje intímne zdravie si musíme chrániť. Prevenciu dosiahneme vaginálnymi probiotikami Gynimun.

Zvyčajne vieme, ako sa starať o svoju intímnu oblasť. Žiadne mydlo, nosenie bavlnenej spodnej bielizne a správne umývanie. To, všetko by malo zabrániť vaginálnemu diskomfortu. Napriek všetkým dobrým radám sa nepríjemný zápach, pálenie po močení a svrbenie môžu objaviť. O slovo sa hlásia vaginálne infekcie. Nerovnováha vaginálneho ekosystému je príčinou mnohých problémov. A my sa chceme predsa cítiť fit. Ako na to?

Začiatok rovnováhy

Vytvorením správneho vaginálneho prostredia dosiahneme prevenciou. Zabránime tak narušeniu vaginálnej flóry. Pri jej narušení dochádza k zápalom pošvy alebo k podráždeniam vonkajších genitálií, ktoré spôsobujú bakteriálne, kvasinkové či vírusové infekcie. Vaginálny ekosystém je komplexné prostredie, v ktorom u zdravej ženy prevládajú laktobacily. Sú to špeciálne kmene laktobacilov, ktoré produkujú kyselinu mliečnu, peroxid vodíka a bakteriocídy. Úlohou kyseliny mliečnej je znižovať kyslosť (pH) vaginálneho prostredia, kým bakteriocídy usmrcujú iné baktérie.

Koniec vaginálnym zápalom

Opakované návštevy u gynekológa s pošvovým zápalom niekedy nemajú konca. Príčinou bolestivého zážitku je pokles počtu laktobacilov a zvýšením PH vaginálnej sliznice. Život nám znepríjemňuje výtok, sčervenanie, svrbenie a pálenie. Zápal pošvy sa týka najmä sexuálne aktívnych žien a spôsobuje problémy. Ide o narušenie prirodzeného pošvového prostredia s premnožením choroboplodných mikroorganizmov. V takýchto prípadoch sú na mieste antibiotiká, ktoré sú rovnako zodpovedné za nabúranie ekosystému pošvy. Máme pocit, že z tohto kola snáď neexistuje východisko. Nie je to tak. Dobrou správou je, že vaginálne probiotiká Gynimun ponúkajú benefity: prevenciu a udržanie zdravej flóry v pošve.

Zbohom kvasinkám

Keď to dole nevonia a pridruží sa aj svrbenie, podráždenie a bolesť počas sexuálneho styku – ide o bakteriálnu vaginózu alebo kvasinkovú mykózu. Tá vzniká tiež dôsledkom nerovnováhy vaginálneho prostredia, kedy sa premnožia kvasinky a prirodzene osídlené laktobacily chýbajú. Na ľahší priebeh tohto ochorenia pomôžu voľnopredajné produkty obsahujúce laktobacily alebo antimykotiká. Ťažie formy kvasinkovej infekcie patria do rúk skúseného lekára. Po liečbe si môžeme pomôcť prostredníctvom vaginálnych baktérií. Zavedením probiotík Gynimun priamo do pošvy sa rybí zápach vytratí. Upraví sa vaginálne prirodzené prostredie a v našom živote bude vládnuť rovnováha a súlad. Starajme sa o svoje ženstvo!