Rozhodená z novej lásky

Ten senzačný pocit, keď sme čerstvo zamilované a všetko je krajšie, veselšie, chutnejšie a keď všetko ide ľahšie a nič nie je problém!

A keď sa nevieme nabažiť – pohľadov, úsmevov, dotykov, objatí, bozkov… sexu!

Jediná otravná vec na novej láske je, že všetkého priveľa škodí. Aj toho najsamlepšieho.

Najmä, ak našej zamilovanosti predchádzalo obdobie dlhšej … ehm, milostnej abstinencie.

Nový partner, hoci sám zdravý ako repa, totiž priveľmi aktívnym výkonom môže vyvolať bakteriálnu vaginózu. O čo ide?

Bakteriálna vaginóza je problém spôsobený nerovnováhou pošvovej flóry. Jej typickým príznakom je rybací zápach a sivobiely výtok, prípadne svrbenie či dokonca jemné pálenie v rozkroku. Sú to sprievodné znaky toho, že vo vagíne sa premnožil určitý druh baktérií – a to vplyvom prehnanej intímnej hygieny (pretože pri novej láske si mimoriadne dávame záležať, aby sme aj tam dole vyzerali dokonale, sexi a navoňane), vplyvom nových spermií a telesných tekutín…

Samozrejme, samostatnou kapitolou je bakteriálna vaginóza spôsobená prenosom anaeróbnych baktérií kmeňa mycoplasma hominis alebo gardnerella.

No v tomto prípade ide o to, že premnoženie baktérií a vaginózu môže vyvolať aj celkom zdravý partner len tým, že… sa priveľmi milujeme.

Lepšie je sa báť, ako sa zľaknúť – tvrdili naše mamy a v tomto prípade to platí. S novou láskou je preto lepšie zachádzať opatrne a preventívne sa starať o „jaskynku rozkoše“ skôr, než z nej zavanie aróma rybaciny.

Napríklad tým, že nebudeme používať prehnane aromatické mydlá, sexi bielizeň prestriedame so starými dobrými bavlnenými nohavičkami – a dáme si viac záležať na tom, aby pošvová flóra bola v totálnej rovnováhe.

K tej môžu pomôcť aj niektoré špecifické laktobacily. Gynimun Intim Protect obsahuje vaginálne probiotiká, ktoré sa okrem liečby akútnej infekcie môžu podávať aj preventívne, raz do týždňa. Pri takomto podávaní majú podpornú úlohu – pomôžu udržať pošvovú mikroflóru v pohode napriek tomu, že ju občas rozhodí zvýšená dávka sladkostí, alkoholu či nový návštevník.