Od koho potrebujú ženy prianie k MDŽ?

Jedni pokladajú MDŽ za prežitok “socíku”, iní za formalitu bez obsahu… Tak sa teda zamyslime, čo ženy naozaj potrebujú. Nech sa na to pozrieme zľava alebo sprava, tradicionalisticky alebo supermoderne, nech rozoberieme otázku platových rozdielov, podielu domácich prác alebo (dnes už menej bežnú) galantnosť pri dverách, ťažkých taškách a kabátoch – vždy dospejeme do jedného bodu:

Prianie k MDŽ je milé gesto a asi je aj dôležité pamätať naň rovnako, ako si prajeme šťastné a veselé a ŠNR (pre staršie ročníky: šťastný nový rok). A najdôležitejšie na ňom je, aby si ho ženy priali sami sebe. Nie jedna druhej (hoci ani to nezaškodí), ale tak naozajsky a pritom dôverne, každá sama sebe.

Môžeme totiž čakať na uznanie, ocenenie a rešpekt od štátu, cirkvi, spoločnosti alebo kolegov, no predovšetkým by sme si všetko toto vymenované mali dopriať smerom dovnútra. A starostlivosť o seba, ktorá nie je len navonok – vlasy-nechty-pleť a fit postavička, ale aj o to, čo málokto vidí.

Tak si teda, milé ženy, namiesto gratulačnej čokoládky alebo prvosienok doprajme takú tú totálne ženskú, doslova vaginálnu starostlivosť. Pretože tie naše živé kultúry, tie potešia zvnútra a vďaka vysmiatej „mušličke“ sa potom budeme mať chuť usmievať aj na druhých. 😉