MUDr. Jozef Španka

On-line gynekologická poradňa

slúži na konzultáciu otázok týkajúcich sa intímneho zdravia žien. Má len odporúčací charakter, vhľadom na to, že nie je možné dôkladne vyšetriť prípadné zdravotné ťažkosti, ktoré je potrebné riešiť návštevou odbornej ambulancie.

Vaše otázky budú zodpovedané do 24 hodín a denný limit je 30 otázok.

MUDr. Jozef Španka
gynekológ a pôrodník s 35-ročnými skúsenosťami www.ingyn.sk

13. júla 2023
Dobrý deň,10. deň cyklu ma začal jemne tlačiť vaječník (brala som to tak, že ovulácia sa blíži), ALE16. deň cyklu počas pohlavného styku (mám stále partnera, pohlavný styk mávame bez ochrany a tehotnosti sa nebránime) som začala krvácať v menšom množstve a následne som špinila 4 dni (veľmi malé množstvo krvi hnedej farby), brucho som mala opuchnuté vaječník pobolieval Bola som aj u svojho gynekológa, ktorý mi vaječník skontroloval nič nenašiel a má teóriu že mi počas pohlavného styku praskol folikul a to spôsobilo krvácanie no vraj sa s tým moje telo vysporiadava samo.Tak som si vravela že treba byť len trpezlivá a bolesť prejde. Lenže dnes je 24. deň cyklu a vaječník ma stále dosť pobolieva. je to taká kŕčovitá pichavá bolesť občas slabá a občas na sekundu výrazne zosilnie. Moja otázka znie či je to podla vas v norme že bolest pretrváva a či to nemože sposobovat aj niečo iné.Ďakujem

suhlasil by som s kolegom, ale nemalo to boliet viac ako 10 dní ev do menzes… ev bolest by sa nemala stupnovat-potom je to važnejší problém ako prasknutý a vytečený dominantný folikul

13. júla 2023
Môžete pán doktor mi napisat , či je normálne že u tehotnej keď robite na výter kultiváciu vždy vyjde niečo iné ?? 1.Gardnerella ( macmiror = odisla)2. Prišla masívna e.coli po Gynoflor odisla3.teraz prišla koagulaza negatívny stafylokok a corynebacterium species + mám lactobacilus neprodukujúci h2o2 K číslu 3 sa chcem opýtať tieto tri veci sú bežná súčasť a nemusim byt liecena v tehu ? Môžu spôsobiť nejaké tazkosti plodu / odtok pl vody / porod predčasne atd ? Daaaakujem ! Pekne dovolenkovanie !

ano nie je to ničim pozoruhodné, lebo pošva je pod vplyvom progesteronu a nie vo vyvaženom vztahu s estrogenom,kt zvyšuje jej obranyschopnost mimo tehotnost

13. júla 2023
Dobrý deň pán doktor kcela som sa spýtať čimy neviete odpovedať od 6mesiaca mi mešká menzes som si spravila testy ci nahodov niesom tehotná ale testy mi ukazujú us po druhí krát negatív ďakujem

nepoložili ste otázku len že vám asi teda od juna mešká menzes

13. júla 2023
Mikroskopia Epitelie +++Leukocyty PMN neprítomné Laktobac ++G – kokobacily +G+ koky dvojice +Kultivácia Kvasinky negatívne Gardnerella negatívne Lactobacilus neprodukujúcich h2o2Corynebacterium species prítomne Stafylokokus koagulaza negatívny = prítomne Prosím riešili by ste toto u tehotnej v 23tt alebo stačí Gynoflor do posvy ? 🙂 vďaka

ak nemate žiaden problém tak vobec nič stým… gynoflor samozrejme možete

13. júla 2023
Prepačte pán doktor pisala som vam ohladom ultrazvuku ,ze moj gynekolog plod nevidel hcg som mala 17000 nie 1700.

pri 17000 vidiet už musí alebo ide o ektopicku tehotnost alebo stav kratko po potrate…

13. júla 2023
Dobrý deň prajem p.doktor.Cakame druhé bábo a som úplne na začiatku(5tt).Máme ešte syna a som strašne,ale strašne nervózna a zlostna môžem týmito stavmi uškodiť dieťatku v brušku?Poprípade čo by som mohla užívať aby som takáto nebola?dakujem

nepíšete či ide o želanu tehotnost….učinna liečba na tieto stavy je možná až po 12. týž…. silný negatívny emočny stress može viest k potratu alebo missed abortu…..inak klud plod ako taký to nepoškodzuje..zatial len Magnesium

13. júla 2023
Dobrý deň pán doktor, som v 22tt a dnes som mala výraznejšie menštruačné bolesti, skôr po stranách bruška, ktoré prešli až po pár hodinách, nepomáhalo ani magnézium. Pohyby cítim. Mohlo ísť o naťahovanie maternice? Alebo už o falošné kontrakcie ? Ďakujem pekne.

natahovanie vaziva maternice, ktorá rastie

13. júla 2023
Dobry den pan doktor som v 33tt tehotenstva minuly tyzden som mala menstuacne bolesti ,kedze som sa zlakla som navstivila porodnice kde bol vysledok po gyn .vysetreni ze:krcok sakrálne 1.5cm ,zatvoreny..plus vysetrenie ctg,sono placenty a vody setko bolo ok s tym ze to su poslickovia . Avsak odvtedy sa mi stalo uz asi tri krat a jeden den tri krat po sebe ,ze ma zacali boliet kriza taky tlak ktory neprestaval aj hodinu potom uz iba prava strana krizov , po nejakej hodine a pol to preslo a potom zase. Dieta je dole hlavou .co to moze prosim Vas byt?mam ist znova do porodnice?dakujem

nie, stačí Vašmu do poradne čo chodíte….polihujte ak sa dá

13. júla 2023
Dobrý deň pán doktor, chcem sa spýtať menzes mi meškal deň aj pol cca potom sa dostavil ale o niečo slabší ako bežne teraz je 6 menzesu. Ale naozaj iba o niečo slabší. Trošku ma to znepokojuje. Nakoľko sa príliš sledujem a hneď sa bojím aby mi niečo nebolo. Partnera mám stáleho, pri styku používame ochranu.

meškanie menzes 1,5 dna je nič…..ak ta ochrana je menej spolahlivá a mate sa stale takto stresovat tak zmente filozofiu ochrany

13. júla 2023
Dobrý deň pán doktor Je bezpečné užívať Uro waxom pri kojeni? V prib letaku pisu ze zeny ktore dojcia tak maju byt opatrne tak neviem ci sa mam pred tým pomodliť alebo co Ďakujem

pomodlíte sa ako obvykle večer alebo aj rano ale pred Urovaxomom nie….. mame ženy ktoré podstupuju chemoterapiu v tehotnosti pre zhubné ochorenia- tym doporučujeme celý ruženec….pomaha to

Stránka 1846 z 4684 « 1841 1842 1843 1844 1845 1846 1847 1848 1849 1850 1851 »

Aj Vy máte otázku?

Ak Vás tiež zaujíma čokoľvek k danej problematike, neváhajte a napíšte nám svoju otázku. Obratom na ňu odpovie odborný lekár.

Opýtajte sa lekára