11. júla 2023
Dobrý deň, mala som 2 potraty v 8tt. Bola som na hematologii a nič mi nezistili. Tak isto endokrinológiu mám urobenú a aj testy na cukrovku a celiakiu. Všetko je v poriadku, mame už 1 dieta bez problémov. Gynekológ mi povedal, že ak otehotniem, nasadí mi fraxiparine. Chcem sa spýtať, či sa to už môže tento krát podariť, ak si budem pichat, aj keď nemám problém s krvou. Ďakujem
fraxiparine indikuje hematolog na zaklade vyšetreni -nie gynekolog…takže ak je vyšetrenie na hematologii negat tak je zbytočný
11. júla 2023
Dobrý deň mám 19r . Už 4roky beriem HAK . Pravidelne občas sa stane že jednu zabudnuden ale hneď ako to zistím ju doberiem . Poslednu menštruáciu som mala v máji . Posledný styk juny 11teho pri riadnom užívaní HAK a priateľ do mňa sa neurobil alebo ako to slušne povedat . V júni som menzes nemala naďalej som brala HAK a teraz idem na dovolenku a hneď po užití blistra som začala užívať ďalší . 20.6 som mala test negatívny aj 25.6. Myslíte že môžem naďalej HAK brat a menzes mi príde po dobrati tohto blistra. HAK – sidratella žiadne hnačky po užití zváracie nicc. Neviem ako to funguje či pri brati HAK strácam ovuláciu alebo ako by som zistila že som tehotná aj keď ju beriem ? Ďakujem za váš čas a odpoveď
pravidelne ? občas?……ano ak riadne užívate je tam ovulačný blok teda tehztnost nieje možná…..ak sa riadne neužívate spolahlivost klesá..hatk može menzes oslabit ev sem tam može uplne absentovat….ak mate obavy pri nepresnom užívaní urobte si test….. užívanie od 15 tich rokov považujem za priskore ,ale ok radšej atk ako interrupcia
11. júla 2023
Dobry den prosim Vas .Ked bolo dieta splodene niekedy od 5.11 l.2022do 7 .11.2022 v kolkom tyzdni trhotenstva sa nachadza ta zena je stale este v predcasom ocakavani a je to nebezpecne ak by teraz porodila? A este prosim aka tam je pravdepodobnost ze muz po 38 a velmi opity ze nevie ani xlco sa stalo splodi dieta??? Ďakujem za odpoved a pekny deň želám .
v 38 týž ak správne počítam ….nemám pri sebe gravidimeter som na DV…. opitost v čase koncepcie nehra žiadnu rolu
11. júla 2023
dobrý deň, prosím ako to je v mačkami v tehotenstve? sme v 21 tt. počuli sme že mačky su nebezpečne kvôli toxoplazme. ďakujem
ano problém su neodčervene ev. parazitom nakazene mačky a nutna je k tomu kontaminacia vašho jedla vykalmi..
11. júla 2023
dobrý deň, znova píšem o vaginálnom krúžku , keď si ho žena vyberie na tie 2 hod, a ma styk s partnerom tak je chránená na 99% aj keď nemá vnútri krúžok? to znamená keď sa spermie dostanú dnu tak nemôže otehotnieť ani keď je krúžok vonku tie 2 hod? a ešte jedna otázka , ja si dnes idem vybrať vaginalny krúžok mám 3 deň menzesu , keď si ho dnes zavediem tak som už od dnes plne chránená? dakujem vam veľmi pekne za odpoved
2 hodiny može byt neoficiálne von / tichý suhlas vyrobcu/bez narušenia spolahlivosti….. pauza je normalne 7 dnova možete ju podla potreby však skrátit
11. júla 2023
Dobrý den pan doktor som 5 týždňov od pôrodu a stále mam jednu nohu v členku opuchnutu. chcem sa opýtať či je to normálne keď tak dlho a či by to nemalo už byť dávno odpuchnute.ďakujem za odpoveď
može ist o cievny problém nie tehotenské edemy ak ide len o jednu dolnu končatinu
11. júla 2023
Zdravím.pán doktor môže žena už ísť do prechodu aj v 40ke???posledny rok mám nepravidelný menzes, myslela som že niečo takéto začnem riesit až okolo 45ky ?
vynimočne ano ale za nepravidelným cyklom nemusí byt hned premenopauza , ak ste inak uplne zdrava…..priemerný vek u nas je 51,5 roka
11. júla 2023
Dobry den pan doktor, na vysetreni kultivacii pri preventivnej kontrole mi boli zistene Escherichia coli, Gardnerella vaginalis a Ureaplasma urealycitum >10 na 4 CFU/vzorka. Doktorka mi predpisala Doxyhecal 10 dni 2×1 tbl, 10 dni 1×1 tbl. Je to prosim ok davkovanie (1 tbl 200mg doxycyklinu) na moju vahu 48 kg?
Navyse, momentalne uzivam Blemaren na rozpustenie oblickoveho kamena. V pribalovom letaku sa pise, ze znizuje ucinnost niektorych ATB (tetracyklin), takze by som asi nemala sucasne brat?Vdaka za odpoved.
Ureaplasma urealyticum dal by som Doxyhexal 100mg ale min. po dobu 15 dní..dava sa obyvkle 18- 20 dní…..100mg postačuje ak mate 48kg…užívat po jedle a vylučit zo vztahu 3.osobu!!!! lebo to mate zachvilu znovu, liečit sa musia obaja partneri… ide o STD!…kontrolny ster 3 týž po dobratí liečby blamaren zatia ex…..do pošvy Lactofeel podobu 10 dní potom a 4 dni
11. júla 2023
Dobrý deň, pán doktor, tento cyklus som brala dvoje ATB na IMC (najskôr Macmiror a potom ciphin). A samozrejme som aj trosku v strese 🙂 menštruačné cykly sa mi striedajú 25 dni, 29 dni, 30 dni. Aktuálne mám 30 dní. Otázka znie, môže mi menstruacia meškať aj z hore uvedeného? Je to v poriadku? Ak by sa nedostavila, kedy je vhodne vyhľadať lekára? Ďakujem 🙂
ano infekcia može narušit cyklus….ak by meškala 14 dní tak najskor potom gynekolog
11. júla 2023
Dobrý deň,Chcela by som sa opýtať. Menštruácia mi mešká už 6 dní. Stále mám pocit, že by to aj mohlo prísť, ale nič sa nedeje. Minulý týždeň som bola na internom vyšetrení, kde mi brali aj krv a iné vyšetrenia… a HCG bolo <1. Taktiež som si robila v nedeľu test a bol negatívny. Je možné, že som tehotná? Asi tri týždne dozadu som odpala, ale príčinu hľadáme inde ako na gynekológii. S priateľom sa o dieťa nesnažíme.Vopred ďakujem za odpoveď.
tehotná nie..ak bude meškat 14-21 dní tak na „vyvolávačku“…6 dní je „nič“
Aj Vy máte otázku?
Ak Vás tiež zaujíma čokoľvek k danej problematike, neváhajte a napíšte nám svoju otázku. Obratom na ňu odpovie odborný lekár.
Opýtajte sa lekára