MUDr. Jozef Španka

On-line gynekologická poradňa

slúži na konzultáciu otázok týkajúcich sa intímneho zdravia žien. Má len odporúčací charakter, vhľadom na to, že nie je možné dôkladne vyšetriť prípadné zdravotné ťažkosti, ktoré je potrebné riešiť návštevou odbornej ambulancie.

Vaše otázky budú zodpovedané do 24 hodín a denný limit je 30 otázok.

MUDr. Jozef Španka
gynekológ a pôrodník s 35-ročnými skúsenosťami www.ingyn.sk

13. júla 2023
Prepačte pán doktor pisala som vam ohladom ultrazvuku ,ze moj gynekolog plod nevidel hcg som mala 17000 nie 1700.

pri 17000 vidiet už musí alebo ide o ektopicku tehotnost alebo stav kratko po potrate…

13. júla 2023
Dobrý deň prajem p.doktor.Cakame druhé bábo a som úplne na začiatku(5tt).Máme ešte syna a som strašne,ale strašne nervózna a zlostna môžem týmito stavmi uškodiť dieťatku v brušku?Poprípade čo by som mohla užívať aby som takáto nebola?dakujem

nepíšete či ide o želanu tehotnost….učinna liečba na tieto stavy je možná až po 12. týž…. silný negatívny emočny stress može viest k potratu alebo missed abortu…..inak klud plod ako taký to nepoškodzuje..zatial len Magnesium

13. júla 2023
Dobrý deň pán doktor, som v 22tt a dnes som mala výraznejšie menštruačné bolesti, skôr po stranách bruška, ktoré prešli až po pár hodinách, nepomáhalo ani magnézium. Pohyby cítim. Mohlo ísť o naťahovanie maternice? Alebo už o falošné kontrakcie ? Ďakujem pekne.

natahovanie vaziva maternice, ktorá rastie

13. júla 2023
Dobry den pan doktor som v 33tt tehotenstva minuly tyzden som mala menstuacne bolesti ,kedze som sa zlakla som navstivila porodnice kde bol vysledok po gyn .vysetreni ze:krcok sakrálne 1.5cm ,zatvoreny..plus vysetrenie ctg,sono placenty a vody setko bolo ok s tym ze to su poslickovia . Avsak odvtedy sa mi stalo uz asi tri krat a jeden den tri krat po sebe ,ze ma zacali boliet kriza taky tlak ktory neprestaval aj hodinu potom uz iba prava strana krizov , po nejakej hodine a pol to preslo a potom zase. Dieta je dole hlavou .co to moze prosim Vas byt?mam ist znova do porodnice?dakujem

nie, stačí Vašmu do poradne čo chodíte….polihujte ak sa dá

13. júla 2023
Dobrý deň pán doktor, chcem sa spýtať menzes mi meškal deň aj pol cca potom sa dostavil ale o niečo slabší ako bežne teraz je 6 menzesu. Ale naozaj iba o niečo slabší. Trošku ma to znepokojuje. Nakoľko sa príliš sledujem a hneď sa bojím aby mi niečo nebolo. Partnera mám stáleho, pri styku používame ochranu.

meškanie menzes 1,5 dna je nič…..ak ta ochrana je menej spolahlivá a mate sa stale takto stresovat tak zmente filozofiu ochrany

13. júla 2023
Dobrý deň pán doktor Je bezpečné užívať Uro waxom pri kojeni? V prib letaku pisu ze zeny ktore dojcia tak maju byt opatrne tak neviem ci sa mam pred tým pomodliť alebo co Ďakujem

pomodlíte sa ako obvykle večer alebo aj rano ale pred Urovaxomom nie….. mame ženy ktoré podstupuju chemoterapiu v tehotnosti pre zhubné ochorenia- tym doporučujeme celý ruženec….pomaha to

13. júla 2023
Pán dr v 9tt som absolvovala prevent.prehliadku bolo všetko ok srdiečko bilo, ale bolo to veľmi nepríjemné bolestivý s porovnaním s xy raazmy čo som to absolvovala myslim ster. Odvtedy spinenie 2.den dosť silné bolesti podbrusia a naobed zimná niečo vypadlo ako keby jemná koža priesvitná cca 3az 4cm a ospinena hnedým. Zľakla som sa tak som šla som na pohotovosť keďže moja dr neordinovala. Tak mi povedali že tak skoro na sa na pohotovost nechodí že často býva potrat a tomu sa nezabráni ale ja jedným uchom dnu druhým von keďže som bola spokojná že je teda. Všetko ok… Spinenie uz je menej skoro žiadne ale na druhej strane má to podbrusie veľmi bolí od tej prehliadky … Je to možné žeby to takto bolelo v noci ako som sa zobudila nie ale jak som sa zas zobudila a vstala tak zas … Snažím sa oddychovať ale mám veľký strach že bude nedobre … Už som mala 2 potraty 6,9tt mám 2r dieťa tak mám obavy čo vy na to? Už by som si teda toto nedala robiť v tehotenstve mám veľké výčitky aj na pohotovosti mi povedali že som mala ísť skôr alebo po teh. Môže to byť z toho ťa bolesť brucha ? Ak áno keby by to.malo odznieť ? …. Už si nechcem dávat vyšetrenia robiť že každý zásah zospodu či už sonom a podobne tie nástroje sú nebezpečné …

preventívne prehliadky v zmysle onkoprevencia /kód Z01.4/ sa v gravidite  nerobila, len ak by bol vel mi podozrivý nález na krčku alebo predošlá cytologia staršia ako 6 mes by bola hraničná- riskuje sa totiž poškodenie plodových obalov a aj odtok hoci malého mn. plodovej vody….. klasická poradna pre tehotné začína  10.-12. týžden…..ak mate bolesti ktoré nemiznu ani v klude tak gynekologovi…

13. júla 2023
Dobrý deň, chcela by som sa len opýtať či som postupovala správne. Použila som prvý krát pharmatex a v pribalovom letáku píšu že sa treba vyhnúť kupaniy v bazéne pretože to môže znížiť účinnosť pharmatexu. V sobotu v noci okolo pol 2 som si dala pharmatex (pokyny som dodržala) a následne v nedeľu okolo 12 som šla do bazéna. Mohla byť kvôli tomu znížená účinnosť? Po bazéne sme sa už

nie nemohla…… učinnok je cca 2-4 hodiny resp. na 1 ejakuláciu partnera ..ten bazen už rolu nehra spermie boli už dávno „zabité“…..vadilo by rovno po styku do bazena

13. júla 2023
Dobrý deň prajem. Prosím vás chcem sa opýtať som v 11 týždni tehotenstva a často má bolieva hlava v lekárni som si teda pýtala niečo na bolesť pre tehotné a odporučili mi Nurofen kapsuly že vraj paracetamol by sa nemal v prvom trimestri užívať. Prosím vás je to teda bezpečne keď si ju už nevyhnutne dam? Samozrejme som sa zas Dočítala že ten paracetamol sa práveže môže tak už sama neviem čo je pravda. Ďakujem veľmi pekne za odpoved

paralen/paracetamol

12. júla 2023
Pekný deň z mikroskopie v pošve ( výter ) mi vyšlo : Epitelie +++Leukocyty PMN neprítomné Laktobacily ++ G – kokobacily + G+ koky dvojice + Čo to pre mna znamená ?dakujem som tehotna

ak nemate žiadne ťažkosti, tak nič…..bežný nález

Stránka 1847 z 4685 « 1842 1843 1844 1845 1846 1847 1848 1849 1850 1851 1852 »

Aj Vy máte otázku?

Ak Vás tiež zaujíma čokoľvek k danej problematike, neváhajte a napíšte nám svoju otázku. Obratom na ňu odpovie odborný lekár.

Opýtajte sa lekára