11. júla 2023
Dobri den som alexandra mam28 rokov jasom mala aj pretim proble z menzesom nemala som pravidelne jeden mesiac som mala adruhi nie naposledi som mala v pijatom mesiaci avtedisom mala chraneni sex aod siesteho mesiaca mam nehraneni urobila som si dvakrat bejbi test avisiel negativni asom aj minuli mesiac spinila na nohavickach len trosku krvi ale taka ako sopel aot vdedi nic viemi dakto poratit cimozem bit tehotna dakujem
ak si opravíte gramaticke chyby, je ich vyše 20, dočkáte sa odpovede….meno Alexandra znamená ochrankyňa mužov a tie hrubé chyby nerobia!!!
11. júla 2023
Dobrý deň ja by som sa chcela opýtať či sa dá dohodnúť si pôrodníka u vás v Ružinove + či je možné od 34/36tt absolvovat všetky “poradne” iba u toho jedného u kt sa rodí ? Dakujem
ano je to možné ak si niekoho dohodnete, kto bude ochotný a nebude na DV….v septembri to už bude problém a nevieme, či porodnica nebude u nas zrušená- odišlo už 12 kolegov ale odchádzaju nam aj sestričky z novorod. odd. ….
11. júla 2023
Ak som dnes rano zobrala 3. Tabletu toho duphastonu, ale radsej by som presla na vas postup, mozem dnes o piatej uzit 2tablety atk? Alebo pockat den? Najradsej by som vysadila tu antikoncepciu uplne (zacala som ju totiz brat kvoli bolestiam a silnemu krvacaniu). Aky je vas nazor vysadit tu antiku po tyzdni? Radsej by som to podla vas mala dobrat? Dakujem pekne za odpovede, v tomto som fakt nova
musite s Vašim gynekologom-on musi rozhodnut…..Belara inak nieje hatk stvorena pre ženy so silným ev bolestivým menzesom – ma uplne ine nekontraceptívne benefity… prave pre zlu kontrolu cyklu u časti žien ju osobne vobec nedávam
11. júla 2023
Dobrý deň chcem sa spýtať ovplyvňuje podanie HAK (sidratella) buď pred jedlom alebo po jedle , ráno/ večer jej spoľahlivosť alebo rozpustnost?
nie možete ako xcete ide nam od interval á 24 hodin….. najlepšie zapit 1 dcl čistej vody….možete aj vínom:)……Sidretella
11. júla 2023
Dobré ránko pán doktor. Chcela by som sa opýtať, kúpala som sa vo vírivke a cítim také pálenie a svrbenie,tak som si kúpila probiotiká na vkladanie gynophillus cobtrol tie mi poradili v lekárni,lebo ešte kojim. Na tej krabičke je napísané,že užívať 1 tabletku raz za 4 dní. Neviem ako to mám užívať ,môžem aj každý deň keď mám problémy? Ďakujem za odpoveď
dajte 1x denne večer apon 3-4 dni ak to ešte ma vobec zachranit situáciu….ak je vo virivke vela desinfekcie „zabija“aj prirodzenu floru v pošve najma u žien s potlačeným estrogenom /dojčiace, tehotné a pod./a teda zniženou obranyschopnost sliznice pošvy…..ak sa dá tak more nie bazeny a virivky
11. júla 2023
Ano to chapem, cenim si vas nazor. Zvazim ho. Mohlo by to zastavit to krvacanie? Pri 2tabletach denne? +moja otazka znie, ci som spravila chybu ked som pri duphastone nevysadila antikoncepciu? Mala som ju vysadit, ak som zacala s duphastonom? Dakujem velmi pekne
nikdy som postup s predčasným vysadením hatk a nasadením duphastonu neskušal ani som to nevidel u iných gynekologov, ale prosím….z mojho pohladu bud zvyšit na par dní hatk alebo zmenit na Norethisteron, resp nechat tak ak nechat volne odkrvácat zo spádu… ak by zatým krvácaním bola organicka pričina može to končit dokonca i kyretom….Belaru už potom nedavat
11. júla 2023
Pekný deň som v 23tt mala som 12 dni macmiror , potom 12x ( ob deň) Gynoflor . Teraz vyzera všetko Ok baktéria odisla , svrbenie nie je. Chcem sa opýtať – ako často si môžem vkladať teraz Gynoflor preventívne aby zas nebol výtok a svrbenie a nevrátila sa mi Gardnerella a E coli? Vďaka za pomoc
1x á 4-7 dní večer do pošvy
11. júla 2023
dobrý deň, iba sa chcem spýtať v prípade ak sa vynecha fraxiparine pri tehotenstve jeden deň, je to vážne? môže to nejako ohroziť ? ďakujem a prajem príjemný zvyšok dňa.
nie to nevadí-klud ….ale snažte sa riadne aplikovat..ako nahradu možno použit 100mg Aspirinu Bayer
11. júla 2023
Vcera som zobrala aj Baleru 1tabletku a k tomu ten duphaston, mala som Baleru na par dni vysadit? Prepacte nepochopila som to asi :/
pridal by som Belaru 2x denne na 3-4 dni bez duphastonu ale nemožem menit to čo Vám kazal moj kolega…on ma zodpovednost ja nie..vie o Vas všetko ja nič…
11. júla 2023
Dobrý den,od ledna používám vaginální kroužek Ornibel, prostudovala jsem, co vše se píše o užívání jeho užívání. Přešla jsem z klasických pilulek (Lindinette). Ze začátku jsem měla pocit, že se mi trochu opožďuje menstruace, šlo třeba jen o den. Nebo přišla menstruace velice slaboučká, nebo trvala jen tři dny a podobně.Dodržuji užívání jak se má, jen tedy s tím rozdílem, že kroužek neaplikuji v první menstruační cyklus. Nasadila jsem to stejně jako jsem brávala pilulky, to znamená tři týdny užívání, pak vyndat, a během týdenní pauzy přišla menstruace. Za týden nasadit nový kroužek, za tři týdny vyndat… atd. Doktor říkal, že to vůbec nevadí.Minulý měsíc jsem měla menstruaci fakt slabou, 3 dny lehké krvácení a nic. A teď.. menstruace nepřišla vůbec. Ve čtvrtek odpoledne jsem vyndala kroužek, obvykle se menstruace nějak v tu neděli-pondělí ráno dostavila, ale zatím nic.Samozřejmě test jsem si dělala, dokonce dva, včera i dnes, jen pro jistotu, těhotná nejsem. S partnerem jsme ze zdravotních důvodů neměli sex více jak měsíc a po té době až před necelými 14ti dny.
oslabenie menzes alebo sem-tam uplna absencia menzes je pri hormonalnej atk teda i u Ornibelu želaný jav….je za tým nizka vystelka dutiny delohy….budte rada:)
Aj Vy máte otázku?
Ak Vás tiež zaujíma čokoľvek k danej problematike, neváhajte a napíšte nám svoju otázku. Obratom na ňu odpovie odborný lekár.
Opýtajte sa lekára